Autor Zpráva
boos121
Profil
prosim vas neviem preco ale nejak divne mi zobrazuje text na mojej stranke www.ssforum.tym.sk prosim vas poradite co mam poupravovat aby tam bol aj mekcen,dlzen a pod tak ako ma byt...

za odpoved vopred dakujem
imploder
Profil
boos121
To je proto, že máš stránku uloženou v kódování windows-1250 a přitom v hlavičce máš UTF-8. Samozřejmě hlavička je tam na to, aby uváděla správné kódování, jinak je jen ke škodě.
boos121
Profil
takze co mam udelat ?
boos121
Profil
lebo toto unf som zmenil na to windows-1250 ale furt nic
imploder
Profil
boos121
Je to jednoduché: zařídit, aby stránka říkala správně, v jakém je kódování. Pokud ji chceš mít v UTF-8, tak ji nech tak a soubor překóduj do UTF-8 (např. PSPad to umí, nebo v Linuxu příkaz iconv, je i online verze). Nebo (a to bude pro tebe jako uživatele windowsovských aplikací - které používají běžně windows-1250 - možná příhodnější) nechat stránku ve windows-1250 a spravit v hlavičce kódování. Jednoduše vyměň UTF-8 za windows-1250.
panther
Profil
boos121
takze co mam udelat ?
imploder ti odpověděl - „To je proto, že máš stránku uloženou v kódování windows-1250 a přitom v hlavičce máš UTF-8“ - tzn. změnit kódování v „<head>“.

EDIT: psal jsem pomalu a dlouho přemýšlel :-)
boos121
Profil
to sem uz skusil ale vubec nic prepisu dam ulozit a zverejnit ale ked pozeram na ked tak si to furt hodi s5 na UTF-8
imploder
Profil
boos121
já v kódu vidím pořád
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
boos121
Profil
aha uz to mam dakujem velmi pekne :) nvm preco ale nechcelo mi to ulozit ked som to prepisal ale uz je to ok este raz dakujem :)
boos121
Profil
este som sa chcel opytat neviete nahodou preco mi text presahuje von layoutom ?
imploder
Profil
boos121
Nikde tam text nepřesahuje, aspoň ne v Opeře 9.5, FF ani IE6.

V textu už sice nejsou čtverečky, ale i tak jsou tam nesmysly v těch okrajích - ale stejně jsou to jenom výplně, takže to půjde pryč.
boos121
Profil
aha pravda :D nvm preco docastne som to tak mal ... dakujem uz to slape

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0