Autor Zpráva
Euroblb
Profil
Hezký den ve spolek.
No dlouho jsem tu neotravoval svímy hlopímy dotazy, a mám problém ketrý bych rád vyřešil, a boužel se na netu nemúůžu dohledat potřebných řešní.

Mám doma menší síť PC pomoc routeru připojenou na intertnet.
Na jednoum pc bez monitoru mi běží systém, praktycky jen kuli sdilení atp, a tak jsem přemýšel jestly by šlo si zřídit taky virtualní localní server.
Zjednodušeně, při zadání do adresářního řádku určité adresy zobrazení web stránek uložených na jinem pc, přiblížně stejné chování jako normální web, akorát v uzavřené komunitě. s podporou php a mysql..

na víše míněnám PC OS Windows Xp pro. a používám na něm easyphp, kdyby případně šlo pomocí v něm zabudováném apache
Chamurappi
Profil
Reaguji na Euroblba:
please Help
Neumíš poprosit normálně? Česky se to řekne „prosím pomoc“ — to nevíš? Brzy zde budeme mít skript, který tobě podobným tvorům zablokuje odeslání kvůli podobným blbostem v titulku.
Euroblb
Profil
Chamurappi
Opravdu se omlouvám, nevěděl jsem že vám to bude tolik vadit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Euroblba:
Jestli jsem správně pochopil tvůj dotaz, tak by mělo stačit, když zadáš do adresy místo localhostu jméno nebo IP adresu toho počítače, na kterém ti běží Apache. Pokud tou „uzavřenou komunitou“ myslíš svoji lokální síť.
Euroblb
Profil
Chamurappi
jj...přesně tak.

Ještě navíc jsme s kamarády připojení u stejného poskytovatele kde mám 10mbps okruch.
Tak jsem přemýšlel jestly by to nešlo třebas na spůsob programu cesarftp viz Odkaz
Johnik
Profil
Euroblb
Ty jo, to je ale čeština...
Euroblb
Profil
hej vím že moje čeština není nic moc, sám se divím, že jsem z ní, sic na podruhé, ale přeci jen odmaturoval.

A prosím mohly by jste se dostat už někdo k jádru problému?...Prosím prosím... špínu a hnůj na mě můžete házet přitom.
Joker
Profil
Euroblb
No a problém spočívá v čem?
srigi
Profil
Na serverovom PC musis otvorit port c. 80 a malo by to fungvat. Ak na takom serveri pobezi Linux, treba si nastudovat ako sa otvara port v IPTABLES alebo nasadit distro openSUSE a port povolit v nastroji YAST -> Firewall.
Bubák
Profil
přiblížně stejné chování jako normální web, akorát v uzavřené komunitě
Mám dojem, že Euroblb chce intranet.
Euroblb
Profil
Bubák
jj pochopil...
navíc už jsem psal že mi tam běží Win Xp, a slinuxe se paprat nechci.
Joker
Profil
Euroblb
Stále nevidím, v čem spočívá problém.
Pokud na tom počítači je webserver, každý počítač v místní síti by se na něj měl dostat přes http://název-počítače (anebo IP adresa). Mám tady lokální síť, kde to přesně tak funguje- jeden počítač má nasdílený síťový disk a krom toho na něm běží webserver a dá se na něj dostat.

Samozřejmě se na něj nedostanou počítače, které jsou za routerem.

Pokud by to mělo jít i pro počítače za routerem, tj. přístup není omezený na místní síť, ale na nějakou definovanou skupinu počítačů z různých sítí- tzn. defacto by to nebyl intranet, ale extranet, tak pak by to bylo trochu složitější.

Ale ještě jednou se ptám: Jak zní konkrétní dotaz, v čem je problém?
srigi
Profil
Joker
Bez otvorenia portu 80, sa na server nedozstanes ani v LAN sieti. PC kde bezi Apache, musi mat tento port otvoreny.
Euroblb
Profil
hm mno tyk jsem si slepě myslel že mi někdo pomůže ale jak se tak dívám spíš řešíte něco jiného než by jste mi daly konkrétní tip...
fakt dík
Euroblb
Profil
Joker
problém spočívá v tom že nevím jak ten webserver vytvořit. sdílené disky na tom pc mám ale co mi to pomůže. Statické html stránky mi jsou jasné že nemusím dělat prakticky nic jiného ale co takhle PHP atp....na tom pc by měl fičet asi nějaký php stroj a ptám se jeký? Jak ho nastavit? a vše co bych k tomu potřeboval...
imploder
Profil
Euroblb
Vždyť sám píšeš, že tam máš EasyPHP - takže už máš jak Apache, tak PHP, tak MySQL. Akorát ve výchozím nastavení je server omezený na localhost, odjinud se na něj nedá dostat.
Euroblb
Profil
Noa jak ho mám teda nastavit...Moc se v něm nevyznám. sotva jsem rozjel DB
imploder
Profil
Já taky nevím, a to EasyPHP taky mám nainstalované. Našel jsem nějaké RTFM.
Joker
Profil
srigi
Nojo, pravda, pokud tam má teda nastavený firewall.

Euroblb
hm mno tyk jsem si slepě myslel že mi někdo pomůže ale jak se tak dívám spíš řešíte něco jiného než by jste mi daly konkrétní tip...
fakt dík

Jo, jasně...
"Mnohokrát jsem to ověřil a čtyřicet dva je nepochybně správná odpověď. Ale upřímně řečeno myslím, že problém spočívá v tom, že vy jste nikdy pořádně nevěděli, jak zní otázka."

problém spočívá v tom že nevím jak ten webserver vytvořit.
No, konečně něco. Btw. vzhledem k odpovědi Chamurappimu v příspěvku "[#5]" jsem myslel, že tohle už je vyřešené.
Takže:
1. U WinXP Professinal je myslím webserver už součástí. Microsoftí webserver se jmenuje IIS - Internet Information Services, česky tuším Internetová Informační Služba. Jestli je nainstalovaný se dá ověřit normálně mezi instalovanými programy v ovládacích panelech, po přepnutí zaškrtávátka zobrazujícího instalované součásti systému.
Nastavení IIS potom je v Ovládací panely, Nástroje pro správu (Administrative tools), Internetová Informační služba (Internet Information Services)
Výchozí adresář pro stránky je tuším c:\wwwroot, každopádně to už se tam nastaví.
Na IIS budou chodit statické HTML stránky a ASP skripty. Rozchodit na tom PHP je trochu vopruz, jsou na to návody, Google napoví.
Databázi je samozřejmě potřeba doinstalovat zvlášť.

2. Druhá možnost je nainstalovat si Apache, nejlépe rovnou nějaký balík WAMP (Windows Apache, MySQL, PHP). Opět Google -> instalátor... no a pak už to víceméně běhá. Návodů, jak nastavit Apache/php jsou taky spousty.
V tom případě bych ale reději deaktivoval/odinstaloval IISko.

3. Třetí možnost je na ten počítač nainstalovat Linux :-) Při zaškrtnutí instalace webserveru (přesný popisek závisí na distribuci) pak vpodstatě stačí jen nahrát web do /var/www a běhá to. Ostatně pro počítač sloužící jako fileserver/webserver by to nebylo od věci, ta XP máte samozřejmě určitě legální a pro tenhle účel mi to přijde jako vyhozené peníze ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0