Autor Zpráva
michalkarlik
Dobrý den,

můžete mi prosím pomoci? V naší organizaci je možno mít osobní web se statickými webovými stránkami a k tomu určitý prostor na serveru. Umím udělat odkaz na soubor tak, aby návštěvník webu mohl stahovat soubory, které jsou uloženy na serveru. Tento prostor je ale poměrně malý. Je možno nějak "zkonstruovat" odkaz takovým způsobem, aby odkazoval na soubor na mém zapnutém lokálním pc? Možná přes IP adresu? Tím obejdu problém s místem na serveru.

Děkuje a pozdravuje Michal Karlík
ninja
michalkarlik: nejdrive musite zjistit, jestli vas pocitac ma spusteny nejaky web nebo FTP server. To zkusite kdyz do prohlizece zadate ftp://vase.ip.adresa nebo http://vase.ip.adresa.

Pokud ano, staci nahrat soubory do patricneho (sdileneho) adresa a muzete odkazovat. Velmi pravdepodobne ale na vasem pocitaci takovy server nebezi. Pak je nutne nejky nainstalovat. S tim vam poradi vas IT oddeleni.
michalkarlik
Dobrý den,

děkuji za zprávu. Bohužel si nejsem jist, jestli jsem odpovědi plně porozuměl. Počítač určitě nemá spuštěn žádný ftp nebo web server. Na tomto pc jsem vše instaloval já (Win XP) a takovýto program jsem určitě neinstaloval. Vzbuzuje to ve mně dojem, že bych stránky hostoval ne na serveru organizace, ale na svém lokálním pc, na kterém si rozeběhnu vlastní web. To asi naše IT nezkousne a ani se moc nedivím.

Ale jak se pak dostanu na tyto stránky z internetu přes proxy? Nyní piši web.organizace.cz/username a zobrazí se mi první stránka mého webu.

Měl jsem představu místo <a href="File.zip">File.zip 50 GB</a> něco jako <a href="192.168.001.001/D:/File.zip">File.zip 50 GB</a>

A jaké jsou požadavky na onen server. Znám (slyšel jsem) jméno Apache, ale to asi bude příliš velké "dělo" na tak jednoduchou úlohu. Dále znám podle jména několik jednoduchých web serverů, kde stačí spustit exe a je to. A jak potom udělám odkaz ze svých stánek na onen web?

Děkuje a pozdravuje Michal Karlik
ninja
michalkarlik: Pred instalaci nejakeho webserveru si overte, ze vas pocitac je pristupny z okolniho sveta. Pravdepodobne nebude.

Radeji vam navrhnu zalozit su ucet na nejakem ree webhostingu (wz.cz, ic.cz, atd.) a nahravat soubory tam. Budete mit mnohem mene statosti s fungovani i s vasim IT oddelenim.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: