Autor Zpráva
boos121
Profil
ahojte chcel by som sa opytat ci sa vam na lavej strane web stranky www.ssforum.tym.sk/pomoc.html ukaze menu a medzi kazdym odkazom nejaka medzera a nedotiahnuty obrazok ? a v poreve ku lavemu stlpcu je to omnoho dlhsie ?
Mistr
Profil
boos121
Záleží na prohlížeči.

ci sa vam na lavej strane web stranky www.ssforum.tym.sk/pomoc.html ukaze menu
Ano, v levé části web stránky se skutečně ukáže menu.

medzi kazdym odkazom nejaka medzera a nedotiahnuty obrazok
V "klidovém" stavu (pokud přes položku nepřejíždím myškou, navazují položky v Firefoxu 2.0.0.20 a Safari 3.1.2 pěkně na sebe. Po přejíždění myškou také a zobrazovaný obrázek úplně zaplňuje políčko menu.

Jiné je to v Microsoft Internet Exploreru 6 Service Pack 3. Zde mají políčky v "klidovém" stavu popisek zřetelně nížeji vzhledem ke středu políčka (není tedy vertikálně vycentrován) a při přijíždění myškou se obrázek zobrazuje jen v dolní části každého políčka.

a v poreve ku lavemu stlpcu je to omnoho dlhsie ?
Levé menu je v poměru k levému sloupci takové, jaké má být. Pokud jsi pod - dá se říci - krycím názvem levý sloupec měl na mysli sloupec pravý, pak lze souhlasit, že v užitém Firefoxu i Safari jsou pravý i levý sloupeček přibližně stejně dlouhé. V užitém Internet Exploreru je levý sloupeček výrazně delší než pravý (je to způsobeno tím vertikálním zvětšením jednotlivých políček menu).


Jen tak mezi námi, zmenši obrázek v logu. Těch 666,54 kB je neskutečně mnoho. Podobné je to i s obrázky vpravo. Všechny zmíněné obrázky jsou i zbytečně rozměrově obří s ohledem na jejich skutečné rozměry na webu.
Bubák
Profil
Nevím, jak se tenhle bug jmenuje, ale naštěstí se ho řešit tak, jako většinu, zapnout hasLayout, je to jakési "microsoftí kouzlo".
Pro tento případ bych doporučil dát odkazům v menu šířku:
#menu a {
	...  /* puvodni deklarace */
	width:100%; /* tohle pridej */
}

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0