Autor Zpráva
boos121
Profil
ahojte chcel by som sa opytat ci sa da moj layout alebo cela stranka nejak prerobit aby na layoute farba aka je ostala normalne ale aby som na zadne pozadie mohol umiestnit obrazok a cez stlpce a pod by to bolo vidno .... s pozdravom A.G stranka www.ssforum.tym.sk/pomoc.html#
Nox
Profil
Existuje CSS vlastnost opacity: <0;1>, pro starší mozilly -moz-opacity, pro cosi myslim existuje -khmtl-opacity a pro IE6- tu je filter: aplha(opacity=<0;100>)
Ani jedna pokud vím není politicky korektní (tedy validní)...ale funguje to asi v podstatě všude
Bubák
Profil
Pokud použiječ opacity, tak se to rprůhledí i text a bude o poznání méně čitelný.
Nejjednodušší je použít pro současné prohlížeče jakp pozadí částečně průhledný PNG obrázek.

Pro IE 6 a starší existuje více možností,
Můžeš použít zmíněný filter: aplha a pro obsah relativní pozici (není třeba někam pozicovat), což zruší účinky filtru.
Jiná možnost je použít "šílený" filter pro pozadí: http://teststranek.kvalitne.cz/gradient-ie/
Pak je tu možnost též poižít částešně průhledný PNG, a nějaký PNGfix, ale mám za to, že výše uvedené možnosti jsou jednodušší a prakticky bezproblémové.

"Kdysi" jem pokusně udělal tohle, dneska bych to udělal jinak, viz výše:
http://teststranek.kvalitne.cz/transparent-plus-text/
Dá se upravit, aby odkaz byl vždy průsvitný.

pro starší mozilly -moz-opacity
Firefox 0.8 ještě opacity bez prefixu nezná, potřebuje -moz-opacity, Firefox 0.9 už opacity bez prefixu umí.

pro cosi myslim existuje -khmtl-opacity
Dlouho jsem se pídil, pro který prohlížeč to vlastně je, dočetl jsem se, že to je pro staré Safari 1.2. Pak bylo někakou dobu "ticho po pěšině, novější Safari znaly "jen" opacity. Současné verze Safari a Chrome umí opacity, -khtml-opacity a -webkit-opacity.

Ani jedna pokud vím není politicky korektní (tedy validní)
Musíš se dostat do třetího levelu ;-)
CSS Validation Service > More Options > Profile > CSS level 3

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0