Autor Zpráva
agentpv
Profil *
aktuálního PHP. Do skriptu - do jeho jedné varianty jsem vložil kod jineho skriptu - ALE ADRESA VLOZENEHO SKRIPTU I JEHO "VYSLEDEK" se zobrazuje ve vsech variantach, COŽ SI NEPŘEJI (označím to tučně), poraďte prosím... viz"

http://jimben.webz.cz/indexPohadka.php - - dole

http://jimben.webz.cz/storyazRadio.php

<form action="storyazRadio.php" method="Post">
Šťastný konec: <input type="radio" name="rek" value="1"> /
Tragický konec: <input type="radio" name="rek" value="2"> /

A nakomec byla svatba. Všichni jedli, pili, tancovali... <input type="submit" value="odeslat">
</form>

<?php $rek = $_POST['rek'];
if ($rek==1) {$kdo=" ... a jestli neumřeli, neonemocněli, či nezkrachovali tak tam paří a slaví dodnes. ";}
echo "$kdo";
if ($rek==2) {$kdot=" ... a když vystřízlivěli, zjistili že jejich království je vytunelováno, a nahněvaný lid se právě chystá k defenestraci. Chudáci sirotci - jejich děti: storyabPole.php ";}
echo "$kdot ";

if ($rek==0) {$kdoto="Vyber prosím konec příběhu";}
echo "$kdoto";
?>
<?php include('storyabPole.php') ;?>
agentpv
Profil *
Jak jsem zjistil - do sriptu nejde vložit nic se závorkama <> - ani odkaz, ani obrázek - jak tedy na to ? Díky za odpovědi, PV
tiso
agentpv - chýbajú ti absolútne základy PHP, kúp si nejakú knižku, alebo začni študovať nejaký seriál (napríklad http://www.linuxsoft.cz/php/ )
agentpv
Profil *
Presne to sem potreboval slyset. Tato diskuze se JMENUJE PROBLEMY V ZACATCICH a ja jsem zacatecnik. Ucim se, ale nejlip a nejrychleji se ucim tak ze to zkousim. Myslim ze tam budou uvozovky nebo neco take ... vyzkousel jsem snad 50 moznosti, a nic.
Jan Tvrdík
agentpv
Rád bych poradil, ale z tvého popisu problému jsem to moc nepochopil. Zkus začít takto:

<?php
switch ($_POST['rek']) {
    case 1:
    	echo " ... a jestli neumřeli, neonemocněli, či nezkrachovali tak tam paří a slaví dodnes.";
    	break;
    case 2:
    	echo " ... a když vystřízlivěli, zjistili že jejich království je vytunelováno, a nahněvaný lid se právě chystá k defenestraci. Chudáci sirotci - jejich děti: ";
		include 'storyabPole.php'; 
    	break;
    default:
    	echo "Vyber prosím konec příběhu";
}
?>

Jinak kolega tiso má pravdu v tom, že studium by ti určitě prospělo.
tiso
agentpv - je tam síce napísané "Problémy v začátcích" ale tu nie je škola kde sa naučíš všetko od začiatku. To sa takto (cez fórum) naučiť nedá, resp. by to trvalo veľmi dlho. Preto som ťa odkázal na ten seriál, pomohlo by ti prečítať si pár prvých kapitol. Prípadne si nájdi kamaráta, ktorý ti tie základy vysvetlí osobne. Neber to v zlom.
agentpv
Profil *
Jane diky moc, hned to zkusim s tim switchem.

Tiso - neberu nic ve zlem ucim se nekolika webech ale je to velky napor informaci. A obcas mi neco nejede, a ja pak zacnu experimentovat a pote zmatkovat. No a az pak to napisu nekam na web.

Diky a dobrou noc

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: