Autor Zpráva
Pat251
Profil *
Zdravim, jsem úplný začátečník, teprve se začínám učit. Snažím se rozchodit přidávání nových záznámů do databáze a nemohu se dostat přes tuhle chybu. Nemůžu najít co mám špatně. Může mi někdo poradit? Předem díky

Chybové hlášení:
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/..... on line 6

Script:
<?
Conn mysql_connect("IPserveru","Login","Heslo");
mysql_select_db("JmenoDatabáze");
$result = mysql_query("insert into 'JmenoTabulky' ('jmeno', 'ulice', 'mesto', 'psc', 'email') values (0,'$jmeno','$ulice', '$mesto','$psc', '$email')",conn);
mysql_close(conn);
?>
Jan Tvrdík
<? 
$conn = mysql_connect("IPserveru","Login","Heslo"); 
mysql_select_db("JmenoDatabáze"); 
$result = mysql_query("insert into 'JmenoTabulky' ('jmeno', 'ulice', 'mesto', 'psc', 'email') values (0,'$jmeno','$ulice', '$mesto','$psc', '$email')", $conn); 
mysql_close($conn); 
?>
Pat251
Profil *
Díky, takto sem to původně měl, akorát že mi to házelo chybu s '=' . Každopádně mě to teď hodilo na další hlašení...

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'IPserveru' (4) in /home/ladislavnemecp4a/public_html/akce.php on line 6
Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Access denied for user 'apache'@'localhost' (using password: NO) in /home/ladislavnemecp4a/public_html/akce.php on line 7
Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/ladislavnemecp4a/public_html/akce.php on line 7
Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/ladislavnemecp4a/public_html/akce.php on line 8
Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/ladislavnemecp4a/public_html/akce.php on line 9
Janick
Profil *
Jednoduše, nemůžete se připojit k databázi. Asi máte špatné heslo, nebo uživatelské jméno.
Pat251
Profil *
Heslo ani uživatelské jméno to není..to jsem zkontroloval i ozkoušel..
fandaa
Pat251
Máš špatně IP serveru - zkus localhost, popř. si najdi na stránkách hostingu, jak se správně připojit k DB.
Pat251
Profil *
Pokud změnim IP na localhost, už to nehlásí chyby, zastaví se to na čisté stránce, vlevo dole mi to taky nehlásí chyby skriptu ale jen Done.. Ovšem v databázi nic není. Já myslel že localhost je jen pro místní síť..... Bohužel informace k připojení žádné nejsou. Nepřipojuju se na žádný "hosting"
fandaa
Pat251
A kde bereš ty proměnné, které vkládáš pomocí INSERTu?
panther
Pat251
nehledě na to, že máš v tabulce 5 sloupců a vkládáš 6 hodnot
Pat251
Profil *
- Proměnné beru ze scriptu z jiné stránky. Jedná se o formulář který po stisknutí tlačítka odešle hodnoty do tohoto kódu.
- Tu jednu proměnou jsem smazal.
- Formulář mi hlasí data odeslána, do databáze se však neuloží.

Aktuální kód:
<? 
$conn = mysql_connect("localhost","nemecladislavp4a","e8o6vxsn"); 
mysql_select_db("nemecladislavp4a"); 
$result = mysql_query("insert into 'objednavka' ('jmeno', 'ulice', 'mesto', 'psc', 'email') values ('$jmeno','$ulice', '$mesto','$psc', '$email')", $conn); 
if ($result==0)		echo 'Do adresáře byl úspěšně přidán nový záznam.';
else		        	echo 'Chyba! Nový záznam do adresáře se nepodařilo přidat.';
mysql_close($conn); 
?>
Pat251
Profil *
Safra, s tim heslem jsem to posílat nemusel. Ach jo. To abych ho zase změnil.
Jan Tvrdík
<? 
$conn = mysql_connect("localhost","nemecladislavp4a","---"); 
mysql_select_db("nemecladislavp4a"); 
$result = mysql_query("
    insert into `objednavka`
    (`jmeno`, `ulice`, `mesto`, `psc`, `email`)
    values ('$jmeno','$ulice', '$mesto','$psc', '$email')
", $conn); 

if ($result === FALSE) echo 'Do adresáře byl úspěšně přidán nový záznam.';
else echo 'Chyba! Nový záznam do adresáře se nepodařilo přidat.';

mysql_close($conn); 
?>
Pat251
Profil *
Super. Problém vyřešen. Jednalo se o ty špatné úvozovky. Díky moc všem za pomoc.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: