Autor Zpráva
yumpa
Profil *
Zajímalo by mě, jak se naučit PHP. HTML a CSS jsem se učil z knížky docela lehce. Ale PHP nějak nemůžu pochopit. Je mnohem složitější. Přečetl jsem asi 300 stránek PHP od Jiřího Koska a vůbec mi to nedává smysl. Nedělá někdo třeba školení na PHP? Nemáte nějaké rady, jak jste se PHP učili Vy?
Hugo
Profil
yumpa

Pokud jsi precetl Koska a nechapes, tak nevim ...
Podivej se na http://www.linuxsoft.cz/ tam je dobry serial o php.
thingwath
Profil
Přečetl jsem si manuál :-)
yumpa
Profil *
Hm. Tak se omluvam. Kouknul jsem se, kde mám záložku. Přečetl jsem jenom 118 stránek. Je to divný. Připadalo mi to jako 300. To je tim, jak je to nezáživný. Ale učebnici PHP asi záživnou udělat nejde. Doufám, že jsem pana Koska neurazil. Projdu si ten seriál. Děkuju
thingwath
Profil
Jestli děláš tu chybu, že s PHP snažíš i naučit programovat, tak nepřhlédni http://www.skil.cz/python/
Hugo
Profil
yumpa

No ja nevim, ale Koska sem precetl celkem rychle a rozhodne se mi nezdal nezazivny. Ten serial je fakt dobry a je psany pro zacatecniky, takze ti snad pomuze.
Polaroid
Profil
Mimochodem Kosek je nejčtivěji napsaná kniha s tématem webdesignu vůbec, takže jestli tě to nebavilo, tak opravdu nevim.
Nejsnažší bude, když si najdeš nějakého kamaráda s těmito znalostmi, který ti vše názorně vysvětlí.
Jinak já sem se učil PHP právě od Koska.
Polaroid
Profil
to thingwath:
V tom to nebude, já jsem před PHP taky neuměl žádnej programovací jazyk. Asi jsem se to naučil díky ménu jedinečnému talentu :-)
thingwath
Profil
Nejsnažší bude, když si najdeš nějakého kamaráda s těmito znalostmi, který ti vše názorně vysvětlí.

Děkuji pěkně, vysvětluju furt něco...

Ale není ten Kosek už opravdu zastaralej?
Polaroid
Profil
to thingwath:
Je, já ho nepovažuju za dobrou knihu. Ale pro začátečníka je podle mě ideální. Třeba knihy od O'Reillyho jsou imho dost těžko stravitelné, ačkoliv jsou nesmírně kvalitní.
Fox
Profil
skus mi naspat na ICQ - třeba ti pomůžu
yumpa
Profil *
Moc rád bych našel v mym okolí někoho, kdo PHP ovládá, ale nějak se mi to nevede. Kolik lidí v ČR asi umí PHP? Já chodím na průmyslovku s počítačovým zaměřením a tam jen tak sem tam někdo zkouší HTML. O css neví nikdo nic a PHP je podle nich nějaká skupina...
Hugo
Profil
IMHO je nejlepsi si rict, co chces naprogramovat a zacit shanet informace. Muzes zacit treba nejakym lepsim pocitadlem (s vyuzitim MySQL, cookies ...) a pak jit k slozitejsim problemum. Tak se podle me da naucit kazdy jazyk.
yumpa
Profil *
ICQ mam 220-625-537. Ale nerad bych otravoval.
Fox
Profil
Yumpa - to je bežné... jsem taky ze třídy který s tím jakš takš umí..
Na této stránce jsou pěkně vysvětleny snad všechna základy
yumpa
Profil *
ICQ mam 220-625-537. Ale nerad bych otravoval.
yumpa
Profil *
Hugo

Zkusim to. Dík
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0