Autor Zpráva
michalka44
Profil
Prosím vás, poraďte mi, zda je lepší tvořit stránky prostřednictvím JavaScript, PHP nebo CSS? Děkuji moc za názory.
SwimX
Profil
michalka44
to jsou dotazy.
Co chceš dělat za stránky?
základem bude HTML. CSS - vzhled, PHP + MySQL - dynamické stránky, návštěvní kniha, administrace.. JS - už jenom vyhytávky a vylepšení pro uživatele
nejlépe samozřejmě vše dohromady, ale někdy ti HTML CSS postačí, někdy zas bude potřeba něco víc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na michalku44:
Stránky je vhodné tvořit v HTML, jejich vzhled určit pomocí CSS a jejich okamžitou interakci s uživatelem pomocí JavaScriptu.
Cokoliv z uvedeného může generovat PHP (či něco jiného) na straně serveru.
panther
Profil
michalka44
poraďte mi, zda je lepší tvořit stránky prostřednictvím JavaScript, PHP nebo CSS? Děkuji moc za názory.
trochu se ti pletou pojmy :-)

Statická i dynamcká stránka bude zajisté tvořena pomocí HTML (obsah) a CSS (vzhled).

JavaScriptem můžeš udělat spoustu zajímavých věcí, různé efekty, události vázající se na kliknutí, stisknutí klávesy atd. Nezapomínej, že javascriptem se nesmí dělat nic, co by s vypnutým javascriptem uživatele omezovalo.

PHP pracuje na straně serveru, jsou na něm mimojiné postavené administrace, e-shopy, přihlašování, apod.


Měla by sis tedy ujasnit, co vlastně na té stránce chceš. Když se takhle ptáš, předpokládám, že jsi na úplném začátku, proto bych doporučoval se na PHP a JavaScript zatím vykašlat a naučit se HTML a CSS.
michalka44
Profil
HTML i CSS umím, já tu otázku nejspíš špatně položila, jen se chci naučit něco víc.. ale nevěděla jsem jaké jsou přesné rozdíly mezi PHP a JavaScriptem... Ale už to chápu, děkuji!
panther
Profil
michalka44
HTML i CSS umím
nevěř tomu ;-)

ale nevěděla jsem jaké jsou přesné rozdíly mezi PHP a JavaScriptem
veliké.
PHP -> server, scripty nelze najít ve zdrojovém kódu
JS -> browser, dá se vypnout, tedy nespoléhat na něj v důležitých věcech, scripty lze vidět ve zdrojovém kódu
srigi
Profil
Uc sa PHP, ked zvladnes PHP, douc sa jQuery (momentalne najpopularnejsia JS kniznica).
Nox
Profil
srigi
Nevím jestli se nejdřív nenaučit základy jazyka (js)(resp. jazyk) a pak teprve přejít na knihovnu...
imploder
Profil
michalka44
Nejlepší je to všechno zkombinovat. Základem stránek je HTML. V něm jsou dělané samotné stránky a samo o sobě může stačit (zatímco JavaScript, PHP ani CSS na vytvoření stránek nestačí - používají se společně s HTML).

CSS určuje vzhled stránky, takže je dost zásadní, při tvorbě stránek ho budeš potřebovat.

JavaScript je jazyk na psaní prográmků běžících uvnitř HTML stránky v prohlížeči. Je možné ho použít k vylepšení ovládání stránek a na různé drobné vychytávky, většinou není nezbytné, aby na stránkách byl.

PHP je programovací jazyk na psaní tzv. skriptů na serveru - používá se k dynamickému generování HTML stránek a provádění operací na serveru (neběží tedy u návštěvníka stránek na počítači, ale tam, kde jsou stránky umístěny).

Pokud se chceš naučit vytvářet stránky, pak budeš nejspíš postupovat od nejzákladnějších věcí k pokročilejším. Takže zmíněné technologie asi v tomto pořadí:
1. HTML - abys měla samotnou stránku
2. CSS - abys stránce dala vzhled
3. základy PHP - pomocí PHP se dá dělat všechno možné, nejčastěji se v něm řeší i přepínání stránek na webu - skládání stránek z kousků
4. pokročilejší skriptování v PHP, JavaScript a jiné doplňky (RSS, Flash, Java applety...)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0