Autor Zpráva
kordy
Profil *
mam takovy dotak cetl sem ruzne clanky ale nevim jestli sem to zpravne pochopil.

Treba jdu na bazos.cz a dole jsou ruzne moznosti a mimo jine a rss a muj dotaz zni jestli kdyz to stahnu tak jestli se mi to bude
ukladat do toho souboru kdyz neco pribyde...?
pls nekdo mi poradte zavisi na tom funkcnost stranek...
tiso
Profil
kordy - pokiaľ si pridáš to rss ako zdroj do rss čítačky, tak sa ti budú zobrazovať nové veci. Pokiaľ si to xml uložíš ako súbor na disk, ta ksa sám aktualizovať nebude...
Pokiaľ si ho budeš načítavať pomocou php priamo z tej url, tak tam budeš mať najnovšie aktuálne správy.
kordy
Profil *
tiso:
jeste asi hodne blbej dotaz co je rss ctecka?
potrbuju k tomu nejaky hartware nebo staci software?


a pokud si to stahnu jako php a dam si v prohlizeci aktualizovat tak mi to ukaze aktualni data?
a pokud ano nenapsal by si mi pls kod pro automatickou aktualizaci?
Joker
Profil
kordy
a pokud si to stahnu jako php a dam si v prohlizeci aktualizovat tak mi to ukaze aktualni data?
Jednak se to běžně jako PHP z webu vůbec nedá stáhnout a jednak i kdyby, na jiném počítači by to v 99% případů nefungovalo.

Pokud si uložíte přímo ten soubor z webu (i když může mít příponu ".php", nebude to PHP skript, ale XML kód, resp. RSS), zůstane v něm samozřejmě ten uložený obsah.
Pokud si znovu načtete danou adresu, zobrazí se aktuální obsah.
tiso
Profil
kordy - tak inak: čo chceš dosiahnuť?
kordy
Profil *
kordy - tak inak: čo chceš dosiahnuť?

chci vytvorit program tak aby mi ukazoval co pribylo na bazosu casem mozna i jinde
a zaroven aby me upozornil pokazde kdyz neco pribyde
mel sem na planu ze kdyz dam do pocitace ten php soubor staci pouze nastavit aby vyhodnotil pomoci filesize
jeho velikost a nasledne me upozornil
kordy
Profil *
ale teoreticky by mohlo stacit kdyz nastavim treba aby kazou hodinu stahl soubor srovnal velikosti a pak ten stary odstranil
kordy
Profil *
kordy
a pokud si to stahnu jako php a dam si v prohlizeci aktualizovat tak mi to ukaze aktualni data?
Jednak se to běžně jako PHP z webu vůbec nedá stáhnout a jednak i kdyby, na jiném počítači by to v 99% případů nefungovalo.
Pokud si uložíte přímo ten soubor z webu (i když může mít příponu ".php", nebude to PHP skript, ale XML kód, resp. RSS), zůstane v něm samozřejmě ten uložený obsah.
Pokud si znovu načtete danou adresu, zobrazí se aktuální obsah.



dik moc presne to sem chtel vedet!
bohyn
Profil
kordy
chci vytvorit program tak aby mi ukazoval co pribylo na bazosu casem mozna i jinde
Pokud z nejakeho duvodu netrvas na vlastnim tak RSS ctecka je presne to co hledas. Aktualni verze nejrozsirenejsich prohlizecu (IE7, FF3, O9) ctecku obsahuji. Staci kliknout na RSS ikonku a prihlasit se k odberu. Muzes pouzit i specializovany program nebo webovou ctecku.
kordy
Profil *
kordy
„chci vytvorit program tak aby mi ukazoval co pribylo na bazosu casem mozna i jinde“
Pokud z nejakeho duvodu netrvas na vlastnim tak RSS ctecka je presne to co hledas. Aktualni verze nejrozsirenejsich prohlizecu (IE7, FF3, O9) ctecku obsahuji. Staci kliknout na RSS ikonku a prihlasit se k odberu. Muzes pouzit i specializovany program nebo webovou ctecku.
kordy
„chci vytvorit program tak aby mi ukazoval co pribylo na bazosu casem mozna i jinde“
Pokud z nejakeho duvodu netrvas na vlastnim tak RSS ctecka je presne to co hledas. Aktualni verze nejrozsirenejsich prohlizecu (IE7, FF3, O9) ctecku obsahuji. Staci kliknout na RSS ikonku a prihlasit se k odberu. Muzes pouzit i specializovany program nebo webovou ctecku.


a ted mi to prosim rekni cesky:-D
a jo ja to z toho snad nejak pochopim...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0