Autor Zpráva
Hampy
Profil
Prosím vás kdo mi poradí co je W3C? Prosím tak abych to pochopilnemám zdání co to je... dk
Acci
Profil
define:w3c
Hampy
Profil
Dík za snahu ale tak dobře anglicky neumím... :-(
Anonymní
Profil *
World Wide Web Consortium - organizace, která prosazuje standardy (X)HTML, CSS, XML .. atd.
Charlie
Profil
Ja bych rekl, ze je to organizace, ktera se snazi potapet zavedene "standardy" Microsoftu a Internet Exploreru.
halogan
Profil
Ona je nejen prosazuje, ale hlavne je zavedla...
halogan
Profil
Charlie: Napis nejaky priklad toho, jak W3C potapi "standardy" Microsoftu, me teda nic nenapada.
DoubleThink
Profil *
webylon.info

Neboli W3C ve spoustě věcí vydávalo doporučení v přímém rozporu se zavedenou (fungující) praxí.
peta
Profil *
Hampy
w3c jsou jakesi normy pro tvorbu www. Kdyz se jimi budes ridit, budou tve stranky vicemene vsude funkcni a spravne zobrazene. Bohuzel MS ma nektere normy odlisne, tak to treba tak trosku prizpusobit.
Dale je mozne diky dodrzeni norem stranky prevadet na jine dokumenty, pri zachovani vzhledu. Je to neco jako RTF ve windows pro dokumenty.

Charlie
S tim bych si dovolil nesouhlasit. Sice spousta veci vypada, ze je delanych naschval, ale tak jednotny presny system je vzdy lepsi nez MS slatanina, kde nabaluji na sebe nove a nove veci.
Rozhodne budu o moc raci, kdyz vznikne novy www jazyk a bude mi v prohlizeci zobrazovat stranky bud v 1 nebo 2 nez kdyz dela prohlizec kompromisy mezi starou verzi a novou.
Lukáš Lánský
Profil
"MS slátanina, která na sebe nabaluje nové a nově věci"
Nějaký důkaz pro tohle neustále se opakující tvrzení? Já jsem vždycky žil v domnění, že programátoři MS kritizují spíše proto, že každých několik let zastarolou technologii zavrhne a s využitím zkušeností z jejího užívání vytvoří novou a lepší, a oni se to pak musí znova učit :-)

Můj osobní názor je takový, že i kdyby XHTML 2 bylo na cestě se stát univerzálním a dodržovaným webovým jazykem... Web se zásadně změní. To zoufale nekompetentní vedení se projevuje například v nedostatečném zachycení nástupu AJAXu - Microsoft technologie pro toto navrhnul už ve čtvrté verzi IE, zatímco W3C to dnes umožňuje jen díky DOMu (JavaScript - s tím přišel Netscape) a IFramu (nápad Microsoftu). To ve výsledku povede k vzestupu tlustých klientů, třeba tak jak to navrhuje MS v Longhornu.
Anonymní
Profil *
***** kdyby byl jeden prohlížeč, tak bude vše ok a nějací magoři dělají další a co tým dokážou?Hovno.
PerToon
Profil
No jasně chytráku, takže všichni co nepoužívají Mosaic by se měli jít bodnout, že?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0