Autor Zpráva
Hynek01
Profil *
Dobry den,
jsem zacatecnik a chtel bych vytvorit svou internetovou stranku.
V html se vyznam, ale neovladam ho natolik, abych si sedl a vytvoril web.

Chci se zeptat, kdyz si vytvorim ve photoshopu layout treba 1024*768 co mam udelat jako dalsi krok ?
Dekuji
panther
Profil
Hynek01
V html se vyznam, ale neovladam ho natolik, abych si sedl a vytvoril web.
...takže se nevyznáš ;-)

Chci se zeptat, kdyz si vytvorim ve photoshopu layout treba 1024*768
raději do šířky necelých 1000, tak 980px, aby se nemuselo rolovat do strany, když bude delší text (bude tam scrollbar, v IE6 je pořád)

co mam udelat jako dalsi krok ?
rozřezat na co nejmenší kousky, nakódovat.. Fakt nevím, co více dodat..
Hynek01
Profil *
panther
To ze to mam nakodovat, to me taky napadlo :)
Ale nevim jak, nebo jak mam zacit.

Rozrezat to muzu uplne libolne ? ( a pak pomoci html to poskladam ? )
Jak to mam rozrezat ? :D
kry5
Profil *
Dneska je HTML základ. Abys nakódoval alespoň průměrnej web potřebuješ CSS, pomocí, kterého pozicuješ právě rozřezané prvky a vytváříš skládačku. Bez znalosti CSS (pokud nevyužíváš PHP) se na webu neobejdeš:
[url=www.jakpsatweb/css]CSS[/url]
kry5
Profil *
Omlouvám se:
CSS
Kry5
Profil
Ach jo já nebyl přihlášen a teď nemůžu editovat :-(

Rozřezáš to pomocí výřezů z obrázku...třeba v photoshopu nebo dobrý je taky InfraView ;-). Případně malování :-D
Hynek01
Profil *
OK. Dekuji.. Poradi mi nekdo, jak to ve photoshopu rozrezu na vice casti ? Vim jen jak vyriznout jednu cast.
Hynek01
Profil *
Tak an to roztrihani jsem prisel :D byl na tom ve photoshopu takovy nastroj.
Koupim se nejakou knizku o html+css a snad to pochopim jak ty roztrihany obrazky dat nejak do sebe, cely to vycentrovat na stred a sprovoznit cely kompatibilni a funkcni web.
Muzete mi nejakou knizku doporucit ?

Mimo to, kdyz tvorite layout, tak vetsinou v jakem rozliseni ? ( 980px * cokoli ? treba 1500px ) ?
srigi
Profil
Converting a Design From PSD to HTML
Kry5
Profil
Některý designy maj třeba 900*800...a nemaj určenou pevnou výšku takže při delšim článku se "roztahujou" to je optimální i pro malý obrazovky ;-).
Knihu pro začátečníka: CSS - úvod do kastádových stylů. Když budeš mít tuhle zvládnutou tak si můžeš třeba obstarat takovej hezkej přehled a popis celýho CSS:
CSS - kaskádové styly od Miroslava Ciroňe
panther
Profil
kry5
pomocí, kterého pozicuješ právě rozřezané prvky a vytváříš skládačku
Ne. Pozicovat je blbost.

třeba v photoshopu nebo dobrý je taky InfraView ;-). Případně malování :-D
IrfanView a Malování jsou trochu mimo, jelikož neumí pracovat s vrstvami.

Knihu pro začátečníka: CSS - úvod do kastádových stylů. Když budeš mít tuhle zvládnutou tak si můžeš třeba obstarat takovej hezkej přehled a popis celýho CSS: CSS - kaskádové styly od Miroslava Ciroňe
není to zbytečné? Zrovna o HTML a CSS se na internetu válí takových hezkých stránek..

Hynek01
Mimo to, kdyz tvorite layout, tak vetsinou v jakem rozliseni ? ( 980px * cokoli ? treba 1500px ) ?
na délku to nech, bude se to roztahovat podle toho, kolik je tam textu. Pro začátek a lepš pochopení layoutu bych se koukl, jak jsou layouty dělané třeba na intervalu. Na šířku maximálně 980px, jedná-li se o pevnou šířku webu.
Kry5
Profil
panther:
No jasně no...chtěl jsem to vyjádřit jednuduše ;-)

Pro základy rozřezávání jednoduchýho designu stačej...

Chtěl knížku...já si taky myslim, že www.jakpsatweb.cz stačí...ale pak doporučuju ještě Eric Mayer o CSS to je fakt good :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0