Autor Zpráva
Andy0001
Profil *
Ahojte,
Prosím poradte mi nejaký programovací jazyk na začiatok, požiadavky mám takéto:

- jednoduchá kompilácia do exe
- čím jednoduchší kód
- a pravdaže aby vedl podporovať formy, čiže vlastne win aplikácie, a pravdaže nejaký základný designer.
ďakujem
gogy27
Profil
IMHO uplne na zaciatok by som odporucil PASCAL, pretoze sa to uci aj na strednych skolach a zrejme je aj najednoduchsi, ale mozno niekto ma aj iny nazor
Joker
Profil
Andy0001
Souvisí to nějak s webem? Pokud ano, jsou ty požadavky vcelku nesmyslné. Pokud ne, proč to je na Jak Psát Web?

Jinak s těmihle požadavky asi C#, respektive .Net platforma.
Joker
Profil
gogy27
IMHO uplne na zaciatok by som odporucil PASCAL, pretoze sa to uci aj na strednych skolach a zrejme je aj najednoduchsi, ale mozno niekto ma aj iny nazor
Pascal je dobrý pro učení se strukturovaného programování, nicméně jednak se mi zdá, že Pascal už tak nějak umřel, jednak bych se v dnešní době soustředil spíš na objektově orientované programování a jednak bych se učil rovnou jazyk, ve kterém pak budu programovat, protože nějaké větší "reálné" projekty se v Pascalu dělají dost málo.

Sice je fajn, že na Pascalu se dá dobře vysvětlit strukturované programování, jenže aby to pak nedopadlo jak u nás na vejšce, kdy se algoritmizace na začátku vysvětlovala na Pascalu, později v Céčku a zároveň byl předmět o objektovém programování, které se zas vykládalo na Smalltalku. Tzn. tři programovací jazyky za semestr, takže kdo tomu nerozuměl už před začátkem výuky, byl z toho totální magor :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0