Autor Zpráva
Anonym
Profil *
Je to asi dost trapný, ale co je to FTP vím, že se přes to dají upravovat stránky, ale vysvětlili by jste mi to podrobněji?K čemu je to dobré a musím tam znát HTML?Jak se na to dostanu odpovězte prosím.
ronnie
Profil
Zjednodusene FTP slouzi k prenosu stranek z tveho pocitace na server.
dis
Profil
jestli to stačí jen jednoduše - FTP je způsob přenosu dat (např. html stránek a dalších souborů) na vzdálený server. "Dostaneš se na to" pomocí FTP klienta, což je např. Total Commander, nebo to jde tuším i přes prohlížeč. Jen musíš nastavit to správné připojení, potřebuješ znát hostitele, uživatelské jméno, heslo.
Anonym
Profil *
No tak sem se tam nějak dostal, ale mám tam soubor index.htm a když ho otevřu tak se ukáže náhled tak jak tam ty stránky nahraju nebo změním??
Tomik
Profil
Např. do adresového řádku v IE zadej ftp://ftp.adresa.cz. IE tě požádá o heslo a
přihlašovací jméno, to vyplň a potom se ti zobrazí zákládní složka. Tady pak můžeš provádět všechny akce se soubory (nahrát, upravit atd.). Můžeš pak s IE pracovat jako s obyčejný oknem ve Windowsech.

Pozn. : tu ftp.adresu.cz dostaneš od správce a heslo a př. jméno rovněž.
habendorf
Profil
Pardon za nepřihlášení.

FTP = File Transmission Protocol - je to jen způsob přenosu dat, stejně jako HTTP (Hyper Text Transmission Protocol). Ať mě kdyžtak někdo opraví, možná to není transmission, ale transfer nebo tak něco, rozhodně to vyjadřuje "přenos". To ale není tak důležité.

Ideální je mít nějakého FTP klienta, např. já používám Windows/Total Commander. Je to velice pohodlné, se vzdáleným adresářem pracuješ stejně jako s místní jednotkou, až na rychlost prakticky nepoznáš rozdíl.

Takže: stránku index.htm si vytvoř na lokále a pak ji uploaduj na web. Prostě stejně jako kdybys ji chtěl jen kopírovat třeba na jiný disk - zkopíruj ji do svého adresáře na webovém serveru.
Tomik
Profil
Já ho taky používal, ale je strašně pomalý a nějak mi zlobil pod XPčkama, teď používám SmartFTP, který je daleko rychlejíší.
habendorf
Profil
Tomik: Mám verzi 6.03a, pod XP absolutně žádné problémy, rychlej jak ďábel. IMHO ta rychlost závisí spíš na připojení než na klientovi.
Tomik
Profil
Aha tim to bude, ja mel verzi neco kolem 4 :-D, ale mám ADSLko a stejně mi to běhalo dost pomalu, SmartFTP ne.
Anonym
Profil *
Jo tak už bych věděl jak se přihlásil, ale ted jak s tím pracovat??Můžu měnit obsah souborů nebo ne??Chci třeba něco do toho souboru napsat jde to?Já když na ten soubor kliknu tak se ukáže náhled a tod vše..
izsak
Profil
Ak používate TC (Total Commander), tak zvyčajne zobrazí iba obsah súboru, ktorý si môžete prezrieť.

Samotný protokol FTP neslúži na úpravu súborov, ale iba na ich prenos. To znamená, že u seba v počítači si vytvoríte súbor (napr. nejaký HTML stránku) a ten budete upravovať v textovom editore (napr. PSPad). Keď v súbore zmeníte čo potrebujete, cez TC ho nahrajete na server.

TC možno vie upravovať súbor priamo na FTP. Na servery si označíte daný súbor, stlačíte F4 a mal by sa vám ten súbor otvoriť v Notepade. Upravíte ho a po uložení a zavretí Notepadu by ho mal TC aktualizovať na servery.

IE by som nepoužíval ako FTP klienta, pretože to fakt nič nevie. Je to síce ľahké na začiatok, ale stupídne.
HAURAN
Profil
FTP = File Transmission Protocol LOOOL Transmission,..LOOOL,.. LOOOL,.. a tadz jeste jednou
Hyper Text Transmission Protocol jasne ze transfer, transmission je neco uplne jineho-)
Mimoto FTP je velmi nebezpecny protokol neb posila nesifrovana hesla a tak se casto setkas s tim ye neni povolen a je treba pouzit pro prenos treba winSCP nebo neco podobneho na vyssi urovni. FTP ma vlastni prikazy ktere je mozne psat do zdrojaku ktery sam bude updatovat stranky na webu. Nejjednodussi je si takoveho autoupdatera udelat v bashi pomoci heredocumentu, ale to asi uz moc zabiham,..
habendorf
Profil
Hauran:

1) tady nejsme na zkoušce z Angličtiny, ale snažíme se poradit někomu, komu se nedaří uploadovat stránky na web
2) sám tam píšu, že je to možná jinak a "transfer" tam uvádím
3) transmission podle slovníku znamená přenos, přenesení, převod
petra
Profil *
chtěla jsem poslat e-mail s velkou přílohou ale většina poskytovatelů má omezenou velikost mailu. Bylo mi řečeno, že to můžu řešit přes FTP. Mohl byste mi prosím někdo poradit, jak bych se k tomu mohla dostat, jak přes to můžu posílat mail? Díky moc
Elis
Profil
mail přes FTP pošleš asi těžko. spíš to bylo myšleno tak, že ten soubor můžeš nahrát na FTP a někdo jiný si ho může stáhnout. na posílání velkých příloh je dobrá stránka www.uschovna.cz
janka
Profil *
Mám taky problém s FTP, nemůžu se přes WinCommandera přihlásit na svůj web na webzdarma (vše ostatní funguje). Používám XP. Píšete tady, že to může být zakázané a musí se to řešit jinak. Co mám zkusit povolit, aby mi to šlo? Případně jaký jiný způsob můžu v XP použít? (přes prohlížeč mi to padá)
dík
Hugo
Profil
janka

Ja se pomoci TotalCmd dostanu na wz bezproblemu. Zadavas spravne udaje?? Podivej se na faq na webzdarma.cz
janka
Profil *
jojo, FAQ jsem cetla, tam je jen jak zadat jmeno, hostname a heslo, to je OK, poradili mi jen pasivni rezim, to mam taky a porad nic... :-(
Zuzka
Profil *
Jsem na tom asi stejne jako Janka, mam sve web stranky udelane clovekem, co se tim zivi a nadale si je chci aktualizovat sama.... ale nejde mi se v Total ani Windows Commanderu prihlasit na FTP (taky pouzivam XP). Na jiny server se bez problemu dostanu, ale ten muj mi tady proste nejde a nejde.... a stejne jako Hugo, tak mi dva znami psali, ze se na me webovky bez problemu dostanou. Netusite nekdo, v cem by mohl byt problem?
Yuhů
Profil
ten problém může být ve spoustě věcí. Co to prosím hlásí, když "se mi nejde prihlasit"?
Zuzka
Profil *
Majitel serveru, kde mam stranky nahrane mi radil, at zkusim vypnout pasivni rezim... taky nic, kdyz to zkousim ve Win. Commanderu, tak to hlasi... v zajmu ochrany pocitace brana firewall systemu Windows zablokovala nektere funkce tohoto programu... pak zvolim zlacitko odblokovat a pise mi to... prikaz Port selhal. Taky jsem zkousela firewall na chvili vypnout a pripojit se.... opet prikaz port selhal. Je mozne, ze ze stejneho nastaveni se na jeden server dostanu a na jiny ne?
janka
Profil *
Mne se to chova trochu jinak, vsechny ochrany a zabezpeceni jsem vypla, abych to mohla vyzkouset a bez ohledu na to hlasi "hostitelsky pocitac nebyl nalezen", ale jmeno i hostname mam spravne. Zrejme mame kazda uplne jiny problem, nicmene podpora webu mi jen odepsala, ze se to neda na dalku resit :-( coz sice chapu, ale co mam delat? :-((
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0