Autor Zpráva
michalka44
Profil
Prosím vás,
chci vytvořit logo na stránku, avšak logo není pravidelného čtyřúhelníku. Jak mám vytvořit bílé pozadí kolem loga průhledným? Mám různé grafické editory, ale teď jsem bezradná.
Tomasds
Profil
Formát gif umí průhlednost, formát png dokonce myslím částečnou průhlednost (ale netvrdím to, nikdy jsem to nepoužil).
Pracovat s tím umí většina normálních grafických editorů, třeba i 9 let starý Paint Shop Pro 7.04.
michalka44
Profil
No to vím, že gif a png umí průhlednost. Já si to vytvořím to logo, uložím to v .gif a pak když zkusím nastavit tu průhlednost na místo, kde ji chci, tak mi to nefunguje a zprůhlední se mi něco jiného. Zkusím teda ten Paint Shop Pro ;)
balooator
Profil
Zkus to v nějakém programu, který umí vrstvy, např. photoshop. Nejdříve vytvoř pozadí, které uděláš průhledné a potom vložíš čisté logo bez pozadí jako další vrstvu.
Bubák
Profil
Zkus to v nějakém programu, který umí vrstvy, např. photoshop.
Dobrá rada nad zlato, narážím na cenu Photoshopu.
J
Profil *
když zkusím nastavit tu průhlednost na místo, kde ji chci, tak mi to nefunguje a zprůhlední se mi něco jiného“ - Klikáš kapátkem na místo v obrázku, kde se vyskytuje barva kterou chceš zprůhlednit? jestli ne, program může třeba default zprůhledňovat jednu barvu, kterou našel v levém horním rohu.
Mistr
Profil
Umí to i Photofiltre - francouzský produkt se zpracovanou češtinou a návody k práci.
Bubák
Profil
Když to čtu znova, tas si myslím, že njen michalka44 musí být z výše podaných rad zmatena.
balooator radí postup pro vytvoření průhledného pozadí (bez vrstev, indexované barvy), J radí postup pro vytvoření průsvitného pozadí (pravé barvy plus alfakanál), aniž by to zmínili.
balooator
Profil
Mám různé grafické editory, ale teď jsem bezradná píše michalka 44.

Photoshop jsem jenom zmínil, protože ho používám. Je samozřejmě spousta dalších, třeba gimp, který je free. Šlo jenom o ty vrstvy. Přiznávám, že sám jsem něco podobného nezkoušel, ale mělo by to jít.
Bubák
Profil
Šlo jenom o ty vrstvy.
Nevím, jak ve Photoshopu, ale jde jinde to jse i bez vrstev.

Je samozřejmě spousta dalších, třeba gimp, který je free.
Pokud jde o něco jednoduchého, dokonce není třeba nic instalovat:
http://pixlr.com/editor/ - umí i alfakanál, volba průhledného pozadí jedním zatržítkem

Přiznávám, že sám jsem něco podobného nezkoušel, ale mělo by to jít.
Jde to: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=91948#11

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0