Autor Zpráva
PHP_Nemaster
Profil
Dobrý den,
připadá mi divná jedna věc: Když třeba dáte na pipni.cz obsazenou dóménu a dáte "pokračovat", automaticky vás to převede do programu "přesunutí existující domény", jsou domény nějak zabezpečené, aby si někdo třeba nemohl takhle přesunout například tu mou? Nezadával jsem žádné údaje, takže nevím, jestli jsou nebo nejsou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na PHP_Nemastera:
Samozřejmě, že nejsou. Kdokoliv si může cokoliv ukrást. Zkus si třeba pro začátek ukrást doménu nějaké banky a posbírat pár PINů — uvidíš, jak je to snadné.
PHP_Nemaster
Profil
Dobře, takže to znamená, že jsou zabezpečené a můžu klidně spát, že mi nikdo několika kliknutími doménu neukradne. :D
bohyn
Profil
PHP_Nemaster
jsou domény nějak zabezpečené, aby si někdo třeba nemohl takhle přesunout například tu mou?
Vyzkousej a uvidis :) . Nicmene neni to tak dlouho co se Pakistanu podarilo "omylem" vyradit YouTube. Ac to Chamurappi myslel ironicky, tak ma pravdu :) , spousta domen proti tomuto utoku neni chranena. DNSSEC se bohuzel nasazuje pomerne pomalu.
nightfish
Profil
bohyn
problém s Youtube a Pákistánem imho pomocí DNSSEC řešitelný není, protože tam byl problém v šíření nesprávné routy (tzn. DNS servery vrátily správnou IP adresu, avšak routovací protokoly nesprávně směrovaly ne na servery youtube ale do pákistánu)
ninja
Profil
PHP_Nemaster: Pokud nekdo ziska pristup k emailu, na ktery je domena registrovana, muze zmenit tuto osobu. To co jste videl na pipni.cz spise byla sluzba, ktera se pokusi zaregistrovat danou domenu, pokud ji soucasny "vlastnik" neprodlouzi.
bohyn
Profil
nightfish
Mas pravdu tam byl problem jiny (uz je to dyl co jsem ten clanecek cetl). U routovacich tabulek to tak "snadno" resitelne neni.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0