Autor Zpráva
worky
Profil *
Zajímalo by mě kde se dá nastavit zákaz kopírování textu a obrázků na mých stránkách, mám stránky na WZ tak ejstli se to dělá na jejich stránkách, nebo v editoru a když ano tak jak?? Děkuju
Nai Dzet Quiv
Profil
To nejde.
Spikee
Profil
Bolo to tu viackrát riešené a dospelo sa k záveru, že to nejde.
Meleme
Profil
Hmm, nejde. Všechno co dáš na web, půjde nějakým způsobem stáhnout. Můžeš zkusit zakázat používání pravého tlačítka viz http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/prave-tlacitko-zakaz.html ale stejně si každý může zobrazit zdroják a stáhnout si to tam. Nebo jednodušeji vyselektuje text a použije CTRL+C a CTRL+V, tak jsem to vždycky dělal já.

Jak zakázat i zdrojový kód se řešilo tady http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=91 79 . Ale i kdyby jsi dokázal udělat, aby se nezobrazil kód, vždycky půjde Soubor - uložit stránku jako... :-(

Pokud tedy skutečně chceš, aby ti tvoje obrázky a texty nikdo neokopíroval, nedávej to na web:-)
worky
Profil *
Omlovám se že sem začal tuto diskuzi, protože jsem si našel na těchto stránkách jak to udělat jde o kód
<p onmousedown="alert('¨text')" ale když vložím tento kód, tak nejde klikat ani na tlačítko, dá se to nějak obejít?
worky
Profil *
Vím že zdrojový kód je přístupný, ale přece jenom už je to nějaký krok k ochraně, než jsem se začal zajímat o web hlouběji, nevěděl jsem, že je vůbec nějaký kód a když jsem narazil na stránky, kde bylo zakázáno prvé tlačítko, tak jsem to neuměl obejít, možná vám to přijde jako hluboká nevědomost, ale myslím si že spousta uživatelů neumí zobrazit zdrojový kód :)
Spikee
Profil
worky
Čo také prevratné máš v kóde, že sa na to nik iný nesmie pozrieť?
Meleme
Profil
worky
To ano, ale většina takových ti zase nesebere obrázky a nedá si je na svůj web:-)
worky
Profil *
Spikee
jde o informační materiál, ale chtěl bych aby si to každý hend nekopíroval
Falco
Profil
Spikee položil dokonalou otázku. Můžeš nám napsat, co je na tvém webu tak geniálního? (Pokud chceš uveď adresu)
worky
Profil *
Falco
web ještě není hotový
worky
Profil *
Falco
Meleme
ale po vašich názorech o tom ještě zauvažuju a asi to nechám přístupný, je pravda že kdo to bude chtít použít, tak se k tomu stejně dostane ;)
Acci
Profil
Vzdej to. Existuje mnoho způsobů, jak zíksat obsah stránky, že ti blokování čehokolv nepomůže
Radek Hrabůvka
Profil
Koukněte na http://www.volny.cz/radekhrabuvka/novezpr/divneuvd.htm
Je to podle článku Zákaz kopírování textu a obrázků ze stránky. Dá se klikat na odkazy, fungují formuláře. Zajímavá je i diskuse za článkem.
V každém normálním prohlížeči můžu použít Ctrl+A, a někde jinde Ctrl+V. Nebo to otevřu stránku ve FrontPage, a v <body> uvidím ten obskurní zápis vymaže ho a "očištěnou" stránku si uloží nebo publikuje, joj, pak že Titulní Strana je na nic.
OT největší neužitečnost, co jsem vymyslel: onscrol="return false"
thingwath
Profil
Jedna z mála použitelných věcí v téhle oblasti je oblíbená kombinace uzavřeného formátu a crippleware. Tudíž to napsat a uložit v nějakím formátu, který dokáže přečíst jenom jeden k tomu určený kus softwaru, který nabídne jenom určené funkce a bude pasivně (tím, že nebude mít potřebné funkce) i aktivně bránit zkopírování obsahu jinam. To už se praktikuje dnes. V budoucnosti budou tyto snahy podpořeny i zkripleným operačním systémem (takové šílenosti, jako že windows budou při zpracování hudbu šifrovat, aby ji tak nešlo snadno získat z třeba zvukového ovladače) a nejspíše i zkripleným hardwarem...

Svinstvo.
Leo
Profil
"kombinace uzavřeného formátu a crippleware"

Treba Word? :-) Leo
Meldo
Profil
Skús toto:

<body oncontextmenu="return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">

minymalne text kopirovat nejde. jedine keby si si zobrazil zdroj.
Meleme
Profil
A co CTRL+A vybrat všechno? Firefox mi to už pak do schránky nakopíruje sám:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0