Autor Zpráva
Klarina
Profil *
Chtěla bych vytvořit svůj první web, tak studuji a studuji a zkouším a zkouším. Přiznávám, že stále nemám dočteno, tak mě prosím za můj dotaz nekamenujte.

Právě mě jsem zkoušela pozadí. Umím změnit barvu celé stránky, jednotlivých oddílů, případně tam dát obrázek. Ale to vše mi příjde takové nemoderní. Líbí se mi weby, kde je pozadí stránky jakoby stínované (ta barva přechází ve světlejší). Netuším, jak se něco takového dělá, nebo jestli se to tam vkládá jako obrázek, či jsou na to někde šablony nebo na to musím umět další programovací jazyk. Nebo dokonce to udělat v nějakém grafickém programu.

Teprve se učím. Píšu to do PSpadu, protože když jsem si stáhla dreamviewer, tak jsem v tom neuměla pracovat (a to nejsem žádný béčko přes počítače). Prosím poradtě mi, jak se postupuje když chci nějaké takové pozadí. Díky za každou odpověd.
blizz_boz
Profil
nerozumiem moc cesky co znamena slovo "stinovane" ale asi myslis farebny prechod? no tak to urobis pomocou obrazka, obrazok si vytvoris napr. vo Photoshope pomocou Gradient Tool
keeehi
Profil
třeba pomocí CSS vložit obrázek na pozdí na kterém bude ten barevný přechod.
př.
v nějakém programu (nejspíše Photoshop) si vytvoříš barevný přechod. Pak to uložíš třeba jako prechod.jpg s rozměry 1px x 200px.
Pak se to na pozadí vloží takto:
body {
  background: #008844 url(prechod.jpg) repeat-x top center;
}
Klarina
Profil *
Ok, tak já si zkusím v nějakém programu udělat obrázek (ten přechod) a pak ho vložím jako pozadí.
Když mluvím o stínovaném pozadí, tak myslím něco jako toto. http://www.2zskladno.cz/ nebo toto http://www.adaptic.cz/

Když ho tedy vložím jako obrázek, nebude to mít moc velkou velikost?
Slyšela jsem, že jde udělat např. jeden ouzký pruh vlevo - vystínovaný - a ten pak nechat opakovat směrem doprava. To teda zatím nevím jak bych udělala, ale zajímalo by mě, jestli to není lepš. Třeba s ohledem na velikost.
hans
Profil *
Přesně to ale právě keehi napsal:

- udělat proužek na potřebnou výšku třeba jen 300px o šířce třeba i jen 1 px
- nastavit barvu na pozadí, aby zbytek stránky byl doplněn stejnou barvou jako konec přechodu
- nastavit v CSS to co napsal - právě pomocí repeat-x se ten obrázek opakuje po celé šířce stránky
Klarina
Profil *
No vidíš, já jsem asi četla mezi řádky. Nevšimla jsem si toho 1px a repeat. Tak díky. Nějak to zkusím. Nemám ale photoshop. Mám doma gimp, tak juknu jestli budu vědět jak na to a kdyžtak se zase zeptám.
Bubák
Profil
v nějakém programu (nejspíše Photoshop) si vytvoříš barevný přechod. Pak to uložíš třeba jako prechod.jpg
Barevný přechod jde udělat v mnoha grafických programech, GIMP to také umí.
Pro barevný přechod bych nedoporučoval formát JPEG, tu už raději GIF, nejvhodnější bude použít PNG.
Angie
Profil
Taky řeším přechod na pozadí, na to všechno, co tady bylo řečeno jsem přišla po nějakém čase i sama, ale nejde mi do hlavy, jak ten přechod natáhnout, když stránky nejsou stejně dlouhé... tedy repeat-y ale tak, aby přechod nezačínal zase odznova. Jedinné, co mě napadlo je, udělat ho tak dlouhý jak je nejdelší stránka, ale to není moc flexibilní. Vždycky se může vyskytnout po spuštění webu něco, co bych chtěla dopsat a musela bych kvůli tomu pořád přehrávat prechod.png
Bubák
Profil
To se dělá tak, že přechod je třeba jen na vrchu stránky a níže je barva pozadí:
#stranka {background: #d1e2f3 url(prouzek.png) repeat-x;}
habendorf
Profil
BTW, proužek 1px není ideální.
Angie
Profil
to Bubák: Díky moc, pomohlo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0