Autor Zpráva
ťunťa
Profil *
V podstatě: Mám tři <div> jeden je vlevo (to je jako menu) další je uprostřed ( hlavní text) poslední je vpravo (obrázky, či podobné hovadinky). Nechci, aby se mi text v hlavním textu přizpůsoboval velkosti okna chci aby to bylo pevné, celý div a opravdu nemám ponětí jak. Já nevím jestli mi rozumíte a fakt nevím pod čím to hledat, ale kdyby ste to někdo pochopil tak prosím pomozte...
Nox
Profil
Prostě mu nastav rozměry....případně overflow: auto
ťunťa
Profil *
všechny tři divy mají rozměry první a třetí v pixelech a ten uprostřed v procentech... jenže já když tu stránku zmenšuju, tak mi ten třetí div všechny předešlý překryje a dělá mi tam prasárny... Já nevím, jeslti je to vůbec dobrý tohle dělat pomoci div..?
johnl
Profil
Asi něco takového?
#obsah {position: absolute; width: xxxpx; top: xxxpx; left: xxxpx}
#pravy {position: absolute; width: xxxpx; top: xxxpx; left: xxxpx}
#levy {position: absolute; width: xxxpx; top: xxxpx; left: xxxpx}

Místo toho xxx si dáš ty rozměry a jeto
ťunťa
Profil *
No spíš tak: div.sekce{
border: 1px solid black;
padding: 10px;
margin: 9px;
background-color: lightgray ;
position: relative;
display:block;
overflow: auto;
}

div.hlavicka{
width: 100%;
height: 150px;

}


div#navigace{
float: left ;
margin-top: 0px;
width: 150px;
padding-left: 10px;
position: absolute;

}
div#hlavni_text {
margin-left:180px;

width:62%;
}
div#vpravo{

float: right ;
margin-top: 0px;
width: 200px;
padding-left: 10px;

}



já právě nevím to float je obtékání a když dám absolute jako pozici tak mi tam háže hroznej bordel...
keeehi
Profil
myslím, že ten float tam nemá co dělat. Pokud chceš mít stránky napozicované absolutně, tak potom je dobré je napozicovat celé. Float: left se používá pokud chceš mít třeba dva sloupce vedle sebe, ale potom se zase nepoužívá absolutního pozicování.

=> takže vlastně mícháš dohromady 2 věci: float a position: absolute
ťunťa
Profil *
Dobře takže sem vyhodila float a hodila tam absolutní pozici a ještě se chci zeptat...když chci, aby se to prostě ten hlavní text zobrazil na nějakém procentu z té stránky aby to pokrylo celou tu stránku tak jaké jednotky mám použít? Procenta v tom dělají zmatek...tak jestli víte někdo?
keeehi
Profil
nejlepší by byl živý příklad (co bychom si mohli zobrazit)

pokud jsi se rozhodla pro absolutní pozicování, tak se musíš rozloučit s "natahováním" stránek. Jestli se to někomu povedlo, tak ať napíše. Já to nedokázal.

Takže zkus třeba toto:
.hlavicka{
position: absolute;
top: 10px;
left: 50px;
width: 870px;
height: 150px; 
} 

#navigace{
position: absolute;
top: 170px;
left: 50px;
width: 150px;
margin: 0 0 0 0;
padding-left: 10px;
}

#hlavni_text {
position: absolute;
top: 170px;
left: 210px;
width: 500px;
margin: 0 0 0 0;
}

#vpravo{
position: absolute;
top: 170px;
left: 720px;
width: 200px;
margin: 0 0 0 0;
padding-left: 10px;
} 


Vynechal jsem .sekce, protože jsem nevěděl, kde se vyskytuje.
Ps. proč používáš jednou id="navigace" a jindy class="hlavicka"? Tipnul bych si, že se hlavička na stránce vícekrát neopakuje. Chyba to není, je mě to zajímá.
Nox
Profil
johnl
Uf, tak position: absolut;ně ne...ne v tomto případě

ťunťa
Spíš to celé floatuj, position absolute je pro layout dost ***

zobrazil na nějakém procentu z té stránky
--
aby to pokrylo celou tu stránku
...nějak mi uniká smysl...pokud má něco pokrýt celou stránku tak snad 100%, ne?
ťunťa
Profil *
keeehi
sekce bylo class, protože to mělo společnou barvu a ten border tak sem to zkusila dát pod jedno, aby to bylo jednodušší... ale tohle krásně funguje a sedí

Nox

A proč nemůžu použít absolute? Já když mám ty floaty tak mi to tu stránku naprosto deformuje. Když tu stránku zmenšuju tak se mi zmenšujou i ty odstavce a nakonec se mi to všechno překryje. Já nevím jak to těma floatama udělat... Jestli nějaký nápad?
keeehi
Profil
Když já jsem objevil position:absolute, byl jsem šťastnej, protože se s tím docela dobře pracovalo (jde jen o počítání pixelů). Ale pak mi začalo vadit, že ty stránky nejsou "natahovací" a nějaké další věci. Takže potom jsem přešel na float (ten je jenom k dostání sloupců vedle sebe).

Pokud bys chtěla začít s "pružným" vzhledem, tak bych doporučil si přečíst http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082 o tom, co vlastně float dělá.
Na internetu je množství šablon, pro vytvoření několika sloupců vedle sebe. Teřeba tento.
Nebo se dá použít google a hledat například "dvousloupcový layout".
ťunťa
Profil *
keeehi
Dobře tak já na to mrknu a moc díky :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0