Autor Zpráva
romanfic
Profil
zdravím...
potřeboval bych vědět jak použít div na webu tak abych si do samostatného souboru uložil zvlášť menu.html hlavicka.html a třeba main1.html a main2.html ... a index.html by mi to jen zobrazoval a v main div by se měnil obsah podle odkazu v menu. jestli kecám nesmysl a nejde to nevím ale frame nějakým podobným způsobem fungoval.. ale nedělal jsem to celá léta a tak jsem zapoměl a jen jsem si trapně a naivně stahnul šablonu.

jde mi o jednoduchou věc. neměnit všechny stránky když chci přidat položku do menu... a to frame se mi zdá být dost zastaralé na to abych to použil v dnešní době.

Díky za odpověď.
Roman - www.romanfic.eu
Shane
Profil
Ahoj, určitě ti osvěží paměť web http://firstpage.profitux.cz a nebo článek od Str4wberryho.
Trejpa
Profil
romanfic
V HTML neexistuje žádný (spolehlivý) způsob kromě rámů, jak složit jeden dokument z více částí. Všechny informace (hlavičku, menu) musíš do vložit do každé stránky. A jak píše Shane, můžeš si pomoci serverovým programem (například PHP), který to udělá za tebe.

Skládání stránek z kousků
romanfic
Profil
no toho php jsem se prave bal.. nemam o tom ani paru.. ale jdu teda do toho.. vlastne ani nevim jestli to ten muj hosting podporuje... je to standartne?? nebo nejaka priobjednavka.. ptam se jen obecne.. ne primo k memu hostingu.. to asi nemuzete vedet... ale ten muj bezi na linuxu u www.active24.cz...
Shane
Profil
romanfic
Záleží na tom, který webhosting sis vybral. Všechny až na ACTIVE BASIC PHP podporují. Viz srovnávací tabulka.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0