Autor Zpráva
Zdenda
Ahojky, mám na stránce iframe s idnes a chci aby se mi odkazy z tohoto iframu otevíraly do nového okna. Změnil jsem to v kódu, na _blank, ale nefunguje to. Jde to nějak udělat aby se mi neotvíraly do stránky?
Anonymní
Profil *
pošli linku
Zdenda
<iframe width=468 height=65
marginwidth=0 marginheight=0 frameborder=0 hspace=0 vspace=0 scrolling=no src="http://b.idnes.cz/pb.asp?r=1040&s=5"></iframe>
Radek Hrabůvka
Automaticky to nepůjde, protože bys musel mít _blank v kódu idnes.cz. Uživatel musí držet klávesu Shift při klikání...
Zdenda
Ani nějakým Java scriptem? Já jsem to na jedné stránce viděl jak to funguje do nového okna a dost mě to překvapilo. Škoda, že už nevím kde to bylo :-(
Fred
Nevím jestli to bude fungovat přes dvě různé domény, nemám možnost to otestovat, ale na jedné to funguje. Na tohle však bývají určitá bezpečnostní omezení.
<script type="text/javascript">
<!--<![CDATA[
function externalLinks() {
if (!document.getElementsByTagName) return;
var anchors = parent.idnes.document.getElementsByTagName("a");
for (var i=0; i<anchors.length; i++) {
var anchor = anchors[i];
if (anchor.getAttribute("href"))
anchor.target = "_blank";
}
}
window.onload = externalLinks;
//]]>//-->
</script>
<iframe width="468" height="65" name="idnes" marginwidth="0" marginheight="0" frameborder="0" hspace="0" vspace="0" scrolling="no" src="w.html"></iframe>
Zdenda
Díky moc. Testnu to.
Zdenda
Tak to nefunguje, ale přesto dík.
Fred
Zdenda Tak v tom případě to nepůjde, myslel jsem si to. Je to v podstatě opravená bezpečnostní díra.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0