Autor Zpráva
spot
Profil
mam jednoduchy htlm subor z neho skacem na druhy. jednu cast som prekopiroval aby bolo nieco ako hlavicka na oboch. avsak pri prechode mi to zmeni font pisma. Cim to je?
Hitman
Profil
Zkus dotaz napsat trochu srozumitelněji, s diakritikou, případně sem dej i odkaz na živou ukázku.
Mistr
Profil
spot
Pravděpodobně Ti v tom druhém souboru chybí definice písma. Odkazují například obě stránky na stejný CSS soubor? Velmi výhodné sem bude, jak již radil kolega Hitman, vložit živou ukázku.
spot
Profil
obe na rovnaky css, neviem ci sem vlozit cely kod nie je toho vela ale aj tak skratka prve html je index.html je vnom jedna dbve tabulky fotka a nejake texty. jednym odkazom skocim na ine html. vola sa kontakt.html. a tam chcem opakovat vrchnu cast mam ju napisanu rovnako ale nezobrazi sa rovnako (ten vrch). nie je problem v diakritike. Font pisma je trochu iny, asi nie velkost ale iny font pritom ten kod som bral ctrl/c ctrl/v takze neni dovod
spot
Profil
prvy file zacina takto:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
  <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
	<link rel="stylesheet" type="text/css" href="../css/web.css" />
</head>
<body BGCOLOR="#BBBBBB" text="white" LINK="white" VLINK="white" ALINK="white">


  <table width="800" align=center style="border-bottom:1px solid white">
    <tr> <td style="font-size:6;" align="left"> Peter <font font size="7">Xxx</font> </td></tr>
  </table>

  <table width="800" align=center >
    <tr align="right"><td style="font-size:22px;color:white;text-decoration:none"> <b style="font-size:36px">F</b>otogaléria <b style="font-size:36px"></b>
      </td>
    </tr>
    <tr>
      <td height="42" COLSPAN="3" ></td>
    </tr>
  </table>
spot
Profil
Druhy zacina takto:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
  <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
	<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/web.css" >
</head>
<body BGCOLOR="#BBBBBB" text="white" LINK="white" VLINK="white" ALINK="white">


    <table width="800" align=center style="border-bottom:1px solid white">
    <tr> <td style="font-size:6;" align="left"> Peter <font font size="7">Xxx</font> </td></tr>
    </table>
    <table width="800" align=center >
    <tr align="right"><td style="font-size:22px;color:white;text-decoration:none"> <b style="font-size:36px">K</b>ontakt <b style="font-size:36px"></b>
    </td>
    </tr>
    <tr>
      <td height="42" COLSPAN="3" ></td>
    </tr>
  </table>
spot
Profil
napriek tomu sa font pisma: peter Xxx a aj slovo kontakt zmenia, celkovo je natej druhej stranke iny font pisma
Bubák
Profil
Porovnej, ale možná to máš dobře, neznám tvou adresářovou strukturu:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="../css/web.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/web.css" >

Tohle je nesmysl, nefunguje:
style="font-size:6;"

Tohle je taky nesmysl, ale asi funguje:
<font font size="7">
spot
Profil
v tych bodkach to nie je to som skusal
ale ked v tom druhom file odstranim cely riadok ktory odkazuje na css tak sa to opravi
spot
Profil
malo by to fungovat lebo ja vidim ze Kontakt mam napisany tak ze "K" je velke o "ontakt" male
spot
Profil
ako teda menit velkost pisma? teraz citam ze tag font je nedoporucovany?
Mistr
Profil
spot
ako teda menit velkost pisma?
Kaskádové styly evidentně ovládáš, alespoň ve stránkách s nimi pracuješ, takže přes ně: http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html
Bubák
Profil
Na jednom webu jsem viděl tohle (příklad jsem zjednodušil) :
<h2><big>V</big>šechny články</h2>

A v CSS pak tohle:
h2 big {
	font-size: 150%;
}

Tag <big> je kupodivu mezi ostatními, Chamurappim označený jako "netrefený".

Jiná možnost je použít :first-letter.
spot
Profil
tak mam z toho teraz celkom dobry chaos. ako teda napisat slovo Kontakt ked "K" chcem mat ovela vacsie ako "ontakt"
skusam takto a nedari sa
v css mam
body {
  margin-bottom : 0px;
	margin-left : 1px;
	margin-right : 1px;
	margin-top : 0px;	
	font-family : Geneva, Verdana,  Arial, Helvetica, sans-serif;
	font-size : 11px;
	text-align : center;
}

h3 {font-size: 275%}


a v html v casti body

 <tr align="right"><td><h3>K</h3>ontakt</td>
    </tr>


ale to mi spravi aj novy riadoka to k je len o troch vacsie, isto to nie je 275%
Bubák
Profil
Třeba takto, v ukázce jsou pro porovnání obě mnou výše popsané možnosti:
<style>
body {font-family: Arial, sans-serif;}
h3 {font-size: 1.8em}
h3:first-letter {font-size: 240%;}
h4 {font-size: 1.8em}
h4 big {font-size: 240%}
</style>
<h3>Kontakt</h3>
<h4><big>K</big>ontakt</h4>
spot
Profil
Takto to funguje tiez. Je to korektne?

<td > <a style="font-size:20pt">K</a><a style="font-size:11pt">oontakt</a></td>
spot
Profil
bubak: to tvoje som skusal neurobilo mi to, pouzivam mozillu
spot
Profil
bubak: prepac funguje, ja som to spravil cez css a to mi neslo, ked je to cele v html tak to ide
spot
Profil
to moje posl. sa mi zda najjednoduchsia cesta. je to korektne bude to fungovat u vs. browserov?
Bubák
Profil
bubak: to tvoje som skusal neurobilo mi to, pouzivam mozillu
Tak jsi něco dělal špatně, používám všechny běžné prohlížeče a v nich to funguje.
Je to korektne?
Ne, je to validní prasárna na druhou.

bude to fungovat u vs. browserov?
V prohlížečích, které umí font-size, to bude fungovat. V IE nepůjde zvětšovat písmo.
spot
Profil
musi to byt v html? ked z toho tvojho spravim css

body {font-family: Arial, sans-serif;}
h3 {font-size: 1.8em;}
h3:first-letter {font-size: 240%;}
h4 {font-size: 1.8em;}
h4 big {font-size: 240%;}


tak mi to nejde. sorry za blbe otazky. po dlhom case sa vraciam k html a css, tak sa trochu robehavam
Bubák
Profil
musi to byt v html?
Nerozumím otázce. Pokud máš na mysli HTML stránlu, tak je jedno, jestli je styl v tagu STYLE, nebo jestli je přilinkový
.

ked z toho tvojho spravim css ... tak mi to nejde.
Třeba máš chybu v cestě k CSS souboru.

Dávej kódy do pre, ikonka
spot
Profil
skratka ked tvoj kod mam cely v html subore funguje mi to. ked si to rozdelym na dva a cely style dam do css tak ako tto je vyssie ukazane
(v css je iba to co vidno hore, iba tvoje veci) tak mi to nejde. odkaz na css mam spravny zamenil som povodny web.css za tvoj web2.css tam chyba nebude
. skratka s css-kom mi to nefunguje
spot
Profil
v css mam toto:

body {font-family: Arial, sans-serif;}
h3 {font-size: 1.8em}
h3:first-letter {font-size: 240%;}
h4 {font-size: 1.8em}
h4 big {font-size: 240%}


v html mam toto:

<h3>Kontakt</h3>
<h4><big>K</big>ontakt</h4>


Moderátor Mistr: Vezmi si k srdci rady kolegy Bubáka [#22] a vkládáš-li HTML nebo CSS kód, používej pro to tlačítko . Svůj kód pak následně vlož mezi tagy [p r e] a [/ p r e]. Ulehčíš nám tím všem minimálně čtení Tvého kódu. Díky.
spot
Profil
moderator: sorry ok
spot
Profil
funguje mi to uz aj cez externy css, asi som mal chybu v ceste ale ten dizajn, vizaz toho pisma je trochu ina ako ked som to menil cez font size.
nie je to to iste. pride mi ako keby to bolo bold. ked to cez css menim na italic tak vidim zmenu na kurzivu. ale ked to zmenim na normal alebo bold obe su rovnake. aj bold aj normal. to pismo mi pride teraz take tucne.

ale, h3 som zamenil za tag p - zda sa ze to robi co som chcel.... dik
Bubák
Profil
Nadpisy mají výchozí styl tučný, pokud chceš nadpis obyčehný, stačí do CSS přidat další pravidlo:
h3 {font-size: 1.8em; font-weight: normal;}

Jde to i "zneužitím" sdružené vlastnosti font, ale to už je "vyšší dívčí" a já se sdružené vlastnosti font vyhýbám, třeba proto, že není hned zřejmé, proč nadpis nebude tučný:
h3 {font: 1.8em  Arial, sans-serif}

h3 som zamenil za tag p - zda sa ze to robi co som chcel
Pokud tam má být nadpis, použij nadpis, pokus tam má být odstavec, použij odstavec. Nezneužívej HTML tagy kvůli jejich vzhledu, ale používej je sémanticky a jejich vzhled změň pomocí CSS.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0