Autor Zpráva
woo
Moje schopnosti s děláním webu jsou takřka na bodě mrazu, až při čtení rad a návodů tady na webu, dostal jsem chut´ to zkusit.
Vyloženě, do začátku, půjde o stránky osobní, aby se nějak otrkal. Bohužel tápu v programu, v jakém bych web mohl dělat, proto mě napadlo, že se obrátím sem.
Existuje nějaký freeware dobrý program na tvorbu webu, kde bych mohl dělat tabulky a rámce (pokud to říkám správně) ... slyšel jsem, že rámce už jsou dnes velmi zastaralé, ale pro začátek ... zkrátka bych rád vytvořil ten svůj pokus o web právě s nimi.
Nox
Mrkni na PSPad
Radek9
Nevím jak vy, ale já jsem začínal a stále píšu v notepadu. To samozřejmě nedoporučuji pro začátek a možná ani potom, ale já jsem na něj již zvyklý. Dobrý je PSPad jak psal Nox. Rozhodně jeden z nejlepších HTML editorů vůbec.
woo
Mrkl jsem na ten vámi doporučený program PSPad ... působí na mě jako program s nemalým výčtem funkcí, ovšem z pohledu laika, měl bych přeci jen ještě jeden dotaz.
Ve škole jsme kdysi dostali mj. zadání vytvořit velmi jednoduchý web. Tvořilo se ve Frontpage a jestli se nepletu, ten program měl dole paletku o tří možnostech - zda chci mnou vytvořený web vidět v podobě ,,Normální", ,,HTML kódu" anebo, zda chci vidět ,,Náhled".
Možná je to mou neohrabaností a rozkoukáváním se po programu, ale nic takového jsem u PSPadu nenašel. Respektive, našel jsem si ten svůj starý školní výtvor, otevřel jednu stránku v programu a ta se ukázala v HTML kódu. Našel jsem tedy ještě možnost náhledu, ale abych web viděl tak, jak v náhledu a mohl do něj zasahovat, to ne.
Chápu, že je možné dělat web tímto programováním nebo-li vystači si s HTML kódem, ale popravdě - koukám na to zatím jako ryba na suchu, abych tak pravdu řekl. Má tedy PSPad funkci zobrazit web jaksi v ,,Normálním módu"?
tiso
woo - v dnešnej dobe nemá význam sa rámcami vôbec zaoberať. Ani v škole ťa neučia písať perom máčaným v atramente, tak sa o to nepokúšaj ani pri tvorbe webu.
Čo sa týka Frontpage a "normální mód", tak na prekvapenie HTML stránky sa píšu pomocou HTML kódu. Najlepšie sa HTML naučíš práve pomocou neho, odporúčam preštudovať aj web http://semantika.name/
RockFire
Mimochodem ten normánlí mód je právě HTML kód. Úprava v náhledu je prasárna, poněvadž je layou tvořen spoustou tabulek, takže se web načítá pomalu atd.
woo
Děkuji za odpověd´ a rovnou přiložený odkaz na web.

K rámům jako takovým ... já jsem to už vlastně psal. Vím, že je to bráno už z dnešního hlediska asi jako historie, ale tuším, že jsem to četl i tady na webu, že jsou právě rámy do úplného začátku dobré. Podobně je to i s tím ,,normálním módem". Jistě, je to HTML kód, jen to vypadá jako ,,Náhled" do kterého hned můžu zasahovat, upravovat. Zatím mi to přišlo jednodušší, že jsem hned viděl to, co ,,vytvářím" (stručně řečeno, že je má znalost HTML na nulové bázi).
tiso
wooZatím mi to přišlo jednodušší, že jsem hned viděl to, co ,,vytvářím" (stručně řečeno, že je má znalost HTML na nulové bázi).
S takýmto prístupom sa nikdy nepohneš ďalej, lebo stále budeš mať "znalosti HTML na nulovej báze".
Rozhodni sa sám či sa to naozaj chceš učiť, alebo si nájdi iný koníček.
srigi
woo
Zatím mi to přišlo jednodušší, že jsem hned viděl to, co ,,vytvářím" (stručně řečeno, že je má znalost HTML na nulové bázi).

V PSPad-e staci stuknut F10 a hned vidis co vysledok. Ak kces robit stranky, rob ich rucne - pis kod HTML/CSS.
panther
woo
ale tuším, že jsem to četl i tady na webu, že jsou právě rámy do úplného začátku dobré.
to sice ano, ale z jakého data byl ten zdroj?

Samozřejmě, rámy užít můžeš, ale než se pak přeučovat a odnaučovat od rámů, raději bych se jim rovnou vyhnul, stejně jako tabulkovému layoutu, co ty na to? Ale bránit ti nebudu ;-)
crook
Profil *
OK ja ti zkusim poradi zacatky.

www.jakpsatweb.cz

asi nej stranky na zacatek a vse sprehlednene. Doporucuji ti hned na zacatek pozicovani a tvorba sloupcu..ujasnis si to o tech ramech a sam se jiste rozhodnes se na ne vykaslat. ( rovnou zacni divama ). Az zjistis co to znamena tag a jak vubec neco vypsat, tak se mrkni na CSS a jeho moznosti.

Osobne pouzivam pspad a F10 je to same co v prohlezeci refresh..ono je to i lepsi, pac aspon vidis jak to funguje a ne na kazde strane klikat zvlast F10. Na takove poloprogramy se vykasli. Prave zacatecnici na tom delaji silene balasty az nechutne, ktere mozna vypadaji pekne ale maji kotel chyb, protoze si zacatecnik mysli ze za nej tyto programy chyby odchyti coz je volovina.

Necekej hned vytvory jako z vebu. Kdyz udelas pro zacatek nejakou hlavicku na levo menu a na pravo nejaky text mas na mesic co delat. Pak uz to chce jen zlepsovat zlepsovat, zjistit ze jsi na to sel spatne..tak znovu a zas zlepsovat a zas zjistit ze to jde lip a znova...No prvni stranky co za neco staly byli tak na 5 pokus a to uz se mi nelibi:) Hlavni je vydrz

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: