Autor Zpráva
panterek
Profil
Nějak nemůžu přijít na to, proč nechce fungovat funkce sessions...abych vyloučil chybu v kódu, okopíroval jsem ho z jedné stránky, takže by měl být komplet v pořádku, vypíše to každopádně tuto chybu:

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /var/www/test/zkouska.php:13) in /var/www/test/zkouska.php on line 15

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /var/www/test/zkouska.php:13) in /var/www/test/zkouska.php on line 15

Cookies mám samozřejmě v prohlížečích povolené, ale mám dojem, že session se používá právě proto, že cookies si uživatel může vypnout, takže to by na to mít vliv stejně nemělo...?

zdrojový kód:

session_start();
session_register("id");
session_register("cas");
session_register("stranek");

if(!isset($_SESSION["id"])) $_SESSION["id"]=1;
if(!isset($_SESSION["cas"])) $_SESSION["cas"]=time();
if(isset($_SESSION["stranek"])) ++$_SESSION["stranek"]; else $_SESSION["stranek"]=1;

echo "<h1>Vítejte na naší stránce</h1>";
echo "<p>Vaše údaje jsou:";
echo "<BR>ID: ".$_SESSION["id"];
echo "<BR>Čas přihlášení: ".date("j.n.Y G:i:s",$_SESSION["cas"]);
echo "<BR>Počet navštívených stránek po přihlášení: ".$_SESSION["stranek"];
echo "<p><a href=\"53_druha.php\">Na další stránku aplikace</a>";
?>

Ta chyba odkazuje na řádek 15, tento řádek jsem v kódu označil tučně..
Yur4Y
Profil
Headers already sent chyba znamená, že ste už odoslali nejaký výstup pred volaním funkcie, ktorá pracuje s HTTP hlavičkou (vo vašom prípade session_start()). Pred session_start() nesmiete mať žiadnu funkciu, ktorá by niečo vypisovala, ani žiaden HTML kód, nič. Ideálne je používať session_start() úplne na začiatku súboru.
Prosím, čítajte FAQ pred založením témy, aj váš problém bol už popísaný.
panterek
Profil
Aha...omlouvám se. FAQ jsem si samozřejmě pročítal, ale evidentně né důkladně...díky za ochotu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0