Autor Zpráva
lulin
Profil *
dobry den
prosim o radu. chci rozbehnout apache server, ale pri startu mi pise ze je spatna ip adresa a mam pouzivat 10.0.0.1

vypada to nejak takhle:
# Change this to Listen on specific IP addresses as shown below to
# prevent Apache from glomming onto all bound IP addresses.
#
#Listen 127.0.0.1:80

dekuju
lulin
Profil *
pije mi to: could not reliably determine the servers fully qualified domain name, usimg 10.0.0.1 for server name
no listening sockets available, shutting down
unable to open logs
note the errors or mesages above
lulin
Profil *
*using
Davex
Profil
První řádek znamená, že Apache nedokázal k tvé IP adrese zjistit doménový název, a proto použije jako jméno serveru 10.0.0.1.
Druhý řádek znamená, že už na portu 80 něco běží, a proto se Apache nespustí. Zjistíš to příkazem:
netstat -anb -p tcp
lulin
Profil *
pise to tohle : aktivni pripojeni mistni adresa 0.0.0.0:135 cizi adresa 0.0.0.0:0 stav naslouchani pid 1364
lulin
Profil *
nevite jak to pripojeni zrusim a jak zjisti ten domenovy stav? chtel bych to na localhost ...diky
Davex
Profil
Prvním řádkem s chybou se nemusíš zabývat, i s ní by to mělo fungovat.

Musíš ukončit aplikaci (většinou Skype), která sedí na TCP portu 80 a Apache k němu nepustí. Příkaz výše by ti měl vypsat více řádků, mezi kterými musíš najít tu, ve které je uveden port 80 (např. 0.0.0.0:80) a stav naslouchání.
lulin
Profil *
no najde jen tohle a hned potom se vypne.
Davex
Profil
Zadej příkaz do příkazového řádku, jinak neuvidíš všechno.

Start / Spustit... / cmd / OK
lulin
Profil *
je mi to blby, ale tady nekonci nic na .... :80
lulin
Profil *
mam nekterou z tech naslouchajicich vypnout ve spravci systemu?
lulin
Profil *
tak sem hledal na internetu a vysla mi tahle cesta v XPcku : Nástroje > Nastavení > Spojení > vypnout "Použít porty 80 a 443... a nemuzu ji najit. je to spravne? vyresi se tim problem? dekuji
Davex
Profil
To je asi nastavení ve Skype, nebo ne?

1. Zkoušel jsi do prohlížeče http://localhost/ , objeví se něco? Neběží náhodou už Apache jednou a nepokoušíš se ho spustit podruhé?
2. Instaloval jsi samostatný Apache nebo nějaký balík (XAMPP, WampServer, PHP Triad, VertrigoServ...)?
3. Používáš Windows Firewall nebo nějaký jiný?
lulin
Profil *
skype nemam, localhost se nic neobjevi, instaloval sem jak apache samotny tak xampp, fireval mam.
lulin
Profil *
Nástroje->Nastavení->Spojení->odškrtnout checkbox s nápisem 'Použít port 80 jako alternativu pro příchozí spojení'
lulin
Profil *
neznate cestu ve windows xp?
Davex
Profil
Jak už jsem psal, tak je to nastavení Skype. Pokud ho nemáš, tak to nikde nenastavuj. Mohl by ti to blokovat firewall nebo máš špatné nastavení v konfiguraci Apache.

Zkus ještě proskenovat počítač antivirem CureIT, setkal jsem se s virem který způsoboval něco podobného.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0