Autor Zpráva
Hanbanaroda
Profil *
Mám pořízen nový webhosting včetně domény. Dnes jsem nahrál všechna data na server, ale protože se mi nechtěla zobrazit úvodní stránka (index.htm), upravil jsem soubor .htaccess. Problém je v tom, že když zadám adresu stránek (www.mbc-cz.org), nefunguje mi na ní kódování a všechny české znaky se zobrazí jako obdélníčky. Pokud se ale dostanu na www.mbc-cz.org/index.htm , vše funguje naprosto v pořádku. Soubor .htaccess vypadá v této chvíli takto:

DirectoryIndex index.htm
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mbc-cz.org
RewriteRule (.*) http://www.mbc-cz.org/$1 [R=301,QSA,L]

(Chybové hlášky hodlám dodělat později)

Pomůžete mi někdo? Předem děkuji za odpověď.
TomášK
Profil
Nefunguje mi to nezávisle na tom, jeslti zadám index.htm nebo ne. Soubor .htaccess není to, co hledáte (i když by to tam taky šlo, ale jsou lepší řešení). Koukněte na http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html nebo http://php.vrana.cz/vyber-kodovani-znaku.php, hledejte meta tag a posílání hlavičky přes php - váš web neposílá žádné informace o použitém kódování, proto jsou tam "držtičky".
Hanbanaroda
Profil *
Děkuji mnohokrát.
Na meta tag jsem úplně zapomněl. Jenže po doplnění příslušného tagu se mi zobrazuje správně pouze text v kódování windows-1250. Prošel jsem pro jistotu ještě jednou problematiku kódování na tomto fóru a nakonec jsem zjistil, že zdrojový kód ukládám kódováním ANSI, místo utf-8. Když uložím zdrojový kód znovu (pod kódováním utf-8), zdá se, že vše funguje tak, jak má. Doufám, že toto řešení by mělo stačit.

Ještě jednou děkuji za odpověď.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0