Autor Zpráva
Annonym
Profil *
Ahoj, rozhodli jsme se ze s partickou udelame internetovy obchod, ale nejak jsem si neuvedomil kdys jsme to planovali ze skusenosti mam jen z oboru HTML, CSS a troskou javy. Tudis se vas chci zeptat jak tezke je pro totalniho zacatecnika v oboru PHP napsat script na prihlasovani a na to aby se dana obednana poloska zobrazila nakupujicimu v polozkach objednavka a nejake to administrativni centrum kde bych vedel produkt kdo si to objednal a mohl mu to potrvrdit.

Dalsi muj dotaz je na jakem principu funguje pridavani obektu, treba polozek do sekce. Jesli to funguje tak ze mi php script po napsani pozadovanych udaju z admin sekce vepise HTML kod do stranky, nebo to funguje uplne jinak. Diky za vasi trpelivost :)

Uvitam kazdy nazor
panther
Profil
Annonym
Dalsi muj dotaz je na jakem principu funguje pridavani obektu ...
s těmito (ne)znalostmi se chceš pouštět do eshopu? No potěš...

Raději by ses měl začít nejprve naučit PHP a pak v něm nějakou rozsáhlejší aplikaci, jakou eshop bezpochyby je, začít programovat.
Nox
Profil
Annonym
Řekl bych že by bylo dobré toto přenechat někomu znalému, zvlášť když jde o systém kde třeba budou objednávky, neřku-li placení, navíc se toho většinou musí udělat víc než si člověk myslí a objeví se řada problémů atd.
keeehi
Profil
Annonym
Nic není nemožné, ale pro začátek je to určitě dost velké sousto. Nejspíše se tam budou vyskytovat bezpečnostní díry, takže ....

Položky v obchodu se ukládají do databáze. co řádek, to položka -> přidání položky znamená přidání dalšího řádku do tabulky. Ten řádek obsahuje nejčastěji id výrobku, název, cenu popis, kategorii, atd...
TomášK
Profil
Internetový obchod je na začátek docela velké sousto. Každá nedokonalost odrazuje zákazníky, je nutné mít aspoň přehled o bezpečnosti, možných hrozbách. Je potřeba to vymyslet tak, aby se v kódu někdo vyznal a dal se rozumně upravovat. Pokud byste se měl učit php jen kvůli eshopu, pak nad tím strávíte tolik hodin, že se to časově nevyplatí.
Spíš bych se poohlédnul po hotovém řešení - free eshop se určitě najde a pravděpodobně lepší než byste si na první pokus napsal sám.
Annonym
Profil *
OK vlasne jsem i koukal na kod a musim zacit, ale slo by udelat formu eshopu tak ze po kliknuti na tlacitko KOUPIT by se mi otevrela stranka s formularem kam by kupujuci zadal adresu prekliknul by si urcite upravy zadal email a tento formular by se mi posilal na mail? Otazkou zni jesli je mozne udelat jeden formular a po kliknuti tlacitka koupit by se mi rovnou do tohoto formulare vlozilo cislo produktu. Muselo by se to delat prez PHP? A i kdyby todle by bylo ponekud jednodusi ne?
fuckin
Profil *
Annonym
Ano slo.

Kdyz mas zkusenosti s javy tak v php to nebude o moc tezsi, jen je to proste server side lang tak si nato musis zvyknout.

Jinak nechapu proc ty radsi u toho eshopu nedelas html a css,hmm?
Annonym
Profil *
Ja delam celej shop jenze potrebuju i script na prodej. Jinak s tim pridavanim produktu do databaze: To znamena ze pridam do tabulky polozku nazev cena popis a na tu tabulku a ten radek odkazu nejake vlastnosti ? Jde mi o princip udelani toho aby po pridani produktu do tabulky se mi produkt objevil na prislusne strance.
Nox
Profil
Annonym
To jsou ovšem úplné základy a ikdyž zdánlivě chceš jen toto, tak toho bude potřebovat mnohem víc. Jak už jsme řekli, na začátek
je to příliš, osobně bych to doporučoval až spíš pokročilému

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0