Autor Zpráva
Jiri Casek
Profil
Mám formulář s vstupním polem "text" a odesílací tl. "submit" a odesílám ho na soubor.js
Jestli to dobře chápu, tak v souboru.js bude script, který tento form zpracuje.
Mohu poprosit o jednoduchý příklad, kdy odešlu formulář a vrátí se mi jako výsledek value (zadaný text).
Začlenění scriptu do stránky
<script src=soubor.js></script>
mi zobrazuje to co je v scriptu to co je scriptu napsáno nem;žu přijít na to jak zobrazit výsledek.

A ještě bych poprosil příklad,kdy script uloží value do jiného souboru, kde zůstane uložen, dokud se pomocí formuláře nezmění, nebo se nějak nesmaže a bude se dat at tamtud vyvovat jako nějaký parametr. Jde mi o to uložení.

děkuji
fuckin
Profil
toto co vsechno chces nelze udelat pres js. Potrebujes to zpracovat na serveru. Tedy pres PHP.
Jiri Casek
Profil
Bezva děkuju
To znamená naučit se php.
Stejně ale nechápu odesílání formuláře.
Jestliže:

<form name="formular2">
<input type="text" name="toure" size="10" value=""><input type="submit" value="OK" onclick="document.write(document.formular2.toure.value)">
</form>


pak:

<form action="soubory/pokus.js " name="pobocky" method="get">
<input type="text" name="cisla"><input type="submit" value="OK"></form>
<script src="soubory/pokus.js"></script>


+ soubory/pokus.js

document.write"(document.pobocky.cisla.value)"


by dle mně mělo fungovat. Ale asi mi tam něco chybí. Možná něco ve stylu "přijde-li formulář
pobocky
, udělej s ním toto.
sysel
Profil
Také jsem začínal, proto prosím sem nakukující gu-ru(y), aby tolerovali mou pokleslou mluvu.

Komunikace prohlížeče (klienta) začíná dotazem, který vypíšeme do řádku s adresou, něco jako:

http : // adresa.serveru.bum / adresář / podadresář /

a pak následuje název souboru ze kterého si máme přečíst HTML data a sestavit si v prohlížeči stránku.
Název souboru může být vynechán, kontumačně si server doplní to, co má nastaveno, obvykle
index.html nebo home.htm nebo start.php, prostě podle své konfigurace.

Dotaz může být doplněn o nějaké údaje, kterými chceme upřesnit, co od serveru očekáváme. Tyto údaje následují za otazníkem nebo nějakou jinou dohodnutou značkou. Celkově to pak může vypadat nějak podobně:
http://www.server.com/stranka.php?vodne=23&stocne=18 // toto je jen příkladná blbost
http://www.mapy.cz/#x=133633008@y=134681776@z=16 // toto fakt funguje

Server však na takové doplňující údaje musí být připraven a nakonfigurován. Před odesláním odpovědi klientovi musí být data na serveru předána ke zpracování nějakému programu a ten může zareagovat upravením původních dat (třebas jen nějaké kostry stránky) podle požadavků.

Samotný formulář a tlačítko submit resp. metoda submit() provede na straně klienta to, že se z formuláře posbírají zadané údaje, poskládají dohodnutým způsobem a odešlou jako nový požadavek na server.

Pokud na straně serveru nečíhá na data z formuláře nějaký program, nebo je dokonce spouštění programů na serveru zakázáno, marno jest mu jakákoliv data posílat a ani usilovné mačkání talčítka submit nic nevyřeší.
Programy na serveru mohou být napsány v různých jazycích, (pro mne) nejobvyklejší kombinaci tvoří server Apache s podporou PHP scriptů. Ale znám i šílence, který si napsal svůj malý webový server v BASICu a tímtéž zpracovává i data z formulářů.

Scripty, které na straně serveru zpracovávají formulářová data, nejsou pro klienta viditelné, tak jako jsou naopak viditelné javascriptové prográmky, které se však provádějí na straně klientské, čili v mém prohlížeči.

Píši to pro lamy, nelamy si mohou najít jiné počtení. Prosím laskavého čtenáře, aby se neštětil, pokud má dojem, že čte něco, co už dávno ví.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0