Autor Zpráva
francis
Profil *
dokazal by mi niekto vysvetlit aky je rozdiel medzi platenou a neplatenou domenou, okrem tej financnej stranky?
Medhius
Všechny domény se musí platit, myšleno tedy domény druhého řádu (něco.cz nebo třeba neco.com). Platí se registrátorovi (třeba nic.cz) nebo je za tebe platí webhoster (ty ale musíš platit jemu).
Zdarma někdo může poskytnout doménu 3. řádu tvojedomena.neco.cz protože ty už se registrátorovi platit nemusí.
bohumil
Profil *
nicu se pokud vim uz standardne neplati. nic.cz slouzi jako "posledni zachrana" a jejich poplatky jsou mnohem vyssi. V soucasnosti se tedy registruji domeny bud pres firmu, ktera ma licenci od nicu (active24, regzone....) anebo pres webhostera a on to u jiz zminovanych firem zaridi
francis
Profil *
takze napr. webzdarma.cz je domena 3. radu?
Medhius
Ne, to je 2. řádu, třetího řádu by byla hrnecek.webzdarma.cz
francis
Profil *
aky je rozdiel v servise.. myslim, co do fungovania webu a podobne, su tie za ktore nemusim platit o nieco menej kvalitne ako tie za ktore zaplatit musim?
Medhius
Dovolím si citovat Yuhůa:

Placený hosting je lepší. Jasně, že je dobré hostovat lacino, ale je to podobné jako s těmi freeweby. Za chvíli sem si říkal, jestli má cenu to držet nízko, když za cenu dvou večeří v lepší restauraci můžu mít kvalitní hosting na celý rok? Nebo jestli se mám stále s někým dohadovat a pravidelně stěhovat stránky, když náhodou někdy v noci přestanou fungovat.

Více najdeš na http://www.jakpsatweb.cz/hosting.html
francis
Profil *
to som chcel vediet, ako to ze stranky proste prestanu fungovat a potom zase funguju.. aku firmu odporucas na hosting.. ? dobru cenu a kvalitu..
Medhius
Já jsem zaujatý, protože hosting sám provozuji, takže doporučuji pročíst zdejší příspěvky na toto téma.
francis
Profil *
co je najdolezitejsie pri provozovani hostingu? peniaze, alebo know how..? ako dlho providujes hosting..
to je cisto len tvoja firma? zaujimave..
Medhius
To už je trochu OT, takže pokud to chceš vědět, zodpovím třeba mailem jirka@blueboard.cz
francis
Profil *
moderátor:
doplňující dotaz odstraněn.
Na doplňující dotaz prosím založit nové téma.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0