Autor Zpráva
panterek
Profil
Potřebuju seřadit data dle datumu, když zadám:

SELECT jmeno,odpoved,datum FROM table WHERE dotaz='' AND ido=6 ORDER BY datum;

, tak je to ok. Jen potřebuju, aby formát data byl jiný(ne YYYY-mm-dd, ale dd-mm-YYYY), takže ten samý příkaz když poupravím na:

SELECT jmeno,odpoved,date_format(datum,'%e.%c.%Y - %T') AS datum FROM table WHERE dotaz='' AND ido=6 ORDER BY datum;

,tak už to seřazuje nějak podivně..nejnovější hodnoty jsou na začátku, což je blbost...a udělá to jen v případě použití toho date_format, proč pls??
Taps
Profil
panterek
a zkoušel jsi
SELECT jmeno,odpoved,date_format(datum,'%e.%c.%Y - %T') AS date FROM table WHERE dotaz='' AND ido=6 ORDER BY datum; 

popř.
SELECT jmeno,odpoved,date_format(datum,'%e.%c.%Y - %T') AS date FROM table WHERE dotaz='' AND ido=6 ORDER BY datum ASC; 
panterek
Profil
juchů, funguje...to mě nenapadlo, myslel jsem, že za AS musí být jméno sloupce, které mám v tabulce...vše se tím vyřešilo, díky díky

Ještě bych měl dotaz, sice to sem nepatří, ale ať kvůli tomu nezakládám novou místnost, je to celkem blbost...je příkaz pro ošetření toho, aby byla podmínka "když zadané pole nebude obsahovat žádný znak"?

znám jen if ($pole == '') nebo if (empty $pole)...jenže stačí zmáčknout mezeru a už si to myslí, že je tam nějaký znak, což ošetřím např if ($pole == ' '), jenže zmáčknu mezeru 2x a zas je to v háji :)
jonge
Profil
if (empty(trim($pole)))

Funkce trim odstraní prázdné znaky ze začátku a konce řetězce.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0