Autor Zpráva
RomanN
Profil *
Dobrý večer, jsem začátečník a dnes jsem se poprvé snažil publikovat webové stránky na webový server Webzdarna. Bohužel došlo k tomu, že při publukaci webu stala chyba a teď nevím co a jak dál. Zkoušel jsem to hledat přes Google, ale moc tomu nerozumím a tak jsem se obrátil na Vás. při publikaci webu se objevilo chybové hlášení

Nepovolený přístup!

Přístup nebyl povolen. Zřejmě kvůli chybějícímu soubor index.html, index.htm, index.php v _kořenovém_ adresáři atp.
Pozor: system je citlivý na velikost písmen !! (tzn., že Index.htm není totéž, co index.htm)
Stejně tak nefunguje, pokud je index.html umístěn v nějakém podadresáři.

Můžete někdo poradit jak chybu odstranit. Děkuji.
Radek9
Profil
Vytvoř si tam soubor "index.html" ;-)
RomanN
Profil *
Soubor "index.html" mám vytvořený.
Philber
Profil
a más tam opravdu "index.html" nemas tam treba "index.html.txt"?
Mistr
Profil
RomanN:
a más tam opravdu "index.html" nemas tam treba "index.html.txt"?
Víš jak to poznat?
galaxian
Profil *
jsně to je hezký ale ten soubor musí asi taky něco konkrétního obsahovat, resp. vytvořil jsem soubor index.html ale nic se nezměnilo...
Dranel
Profil
galaxian:
vytvořil jsem soubor index.html ale nic se nezměnilo...
http://www.jakpsatweb.cz/navigace/zakladni-kurz.html
scoopy
Profil *
Mám stejný problém, index.html mám, nahrál sem si do něj text hlavní strany kterou sem měl předtím ve složce.
Nevím, jestly tam musí být něco konkretního nebo co? Vůbec nevím co dělat, poraďte prosím!
Děkuji.
scoopy
Profil *
Jo dělám to na stejným freehosting webu - webzdarma, přes "admins" page, vytvořil sem si tam složku SCOOPPYHO WEB a do ní nahral všechny soubory, i index.html
margin
Profil *
scoopy:
SCOOPPYHO WEB a do ní nahral všechny soubory, i index.html
Tak potom adresa tvého webu vypadá nějak takto: scoopy.webzdarma.cz/SCOOPPYHO WEB/
Adresu tvého webu jsem se pokusil uhádnout, ale nepovedlo se mi to, ale snad z toho pochopíš princip.
scoopy
Profil *
Díky, už to jede, takže když to nedam do tej složky, mělo by to fajcit bez toho /Scoopyho Web ?
scoopy
Profil *
Ještě se chci zeptat, jede to jak sem teď napsal, ale nejedou odkazy - mam je tak jako byly ve složce, jak musím "napsat odkazy" na další .html soubory?
mam tam:
scoopy.html
drakobijci - povídka.html
Adrifinel
Profil
scoopy:
Ideální je např. <a href="povidka.html">Drakobijci</a>. Pokud to máš v podsložce tak před povídkou dej ./.
jenikkozak
Profil
scoopy:
Hodit se bude přečíst si, jakým způsobem se tvoří relativní adresy.
ludekbrno
Profil *
scoopy:
kódování webu nespočívá v pouhém psaní textů. Je nezbytné je obalit do správných tagů (v případě odkazů výše zmíněný "a href"), aby prohlížeč věděl, že se jedná o odkaz a jakým způsobem je zobrazit.
ludekbrno
Profil *
ještě jsem zapoměl, v názvech souborů .html nikdy nepoužívej diakritiku, mezery ani žádné jiné nestandardní znaky (s výjimkou pomlčky nebo podtržítka) a používej pouze malá písmena včetně přípon! Jinak ti ty odkazy nebudou spolehlivě fungovat, i když je dáš do správných tagů.
zacatecnik
Profil *
Já jsem měl úplně ten samý problém na u*** *o jsem si stáhl soubor index.html, vložil ho do hlavního adresáře a už to funguje :) Teď jenom stačí ten soubor upravit podle svých představ a je to.

Moderátor Petr ZZZ: Vyhvězdičkováno ručně.
ludekbrno
Profil *
zacatecnik:
Ten soubor přece není potřeba odnikud stahovat. Ten se dá vytvořit. Stačí na to prachobyčejný poznámkový blok ve windows a přečíst si nějakou základní příručku k html. Nebo lepší než poznámkový je PSPad, který ti tu základní část hlavičky vytvoří sám.
zacatecnik
Profil *
Jo já vím jenže já poznámkový blok nemám a nemám ani windows.
ludekbrno
Profil *
zacatecnik:
Tak jednoduchý editor textových souborů snad seženeš pro jakýkoliv systém, ne? ;-)
Petr ZZZ
Profil
ludekbrno:
On nějaký editor má, když dokázal přepsat cizí soubor k obrazu svému a už to funguje.

K otázce index.html


Web musí mít na hostingu nějaký výchozí bod, od kterého se odvíjí celá struktura webu (domény). Ten výchozí bod je soubor umístěný přímo v rootu; ten soubor se pochopitelně musí nějak jmenovat. Možností bývá více, ale na většině hostingů funguje název index.html. Soubor index.html může být technicky viděno jakákoli stránka ve formátu HTML, smysl ale dává, aby to byla úvodní stránka webu, ze které vedou odkazy na další stránky webu – protože soubor index.html je ten, který se zobrazí, když si nějaký brouzdal napíše do adresního řádku prohlížeče adresu domény konkrétního webu (např. http://www.jakpsatweb.cz).

(Pokud je web psaný v PHP, musí se myslím ten výchozí soubor jmenovat index.php.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0