Autor Zpráva
Katusha
Profil
Chci si hodit obrazek na pozadi aby byl v dolnim pravem rohu a aby se pri scrollovani nezvetsoval, bohuzel se mi to nedari.

muj pokus vypada nasledovne:

v hlavicce:
body { background-image: url("obrazek.jpg"); background-position: right bottom;
background-repeat: no-repeat; background-attachment: fixed; }

obrazek je sice tam kde ma byt ale zvetsuje se pri scrollovani po par pokusech jsem zjistila ze kdyz je v background-position: urcita konkretni hodnota treba v pixelech tak je vse OK(pri scrollovani obrazek zustava stejne velky) problem nastava pokud tam hodim umisteni v % nebo slovne coz je to same ale symbolicky (right=100%). S urcitou konkretni hodnotou v pixelech ale nedocilim toho aby mel jakykoliv navstevnik s jakymkoliv rozlisenim dany obrazek tam kde ho chci aby ho mel :D

Prosim o radu
Plaváček
Profil
Katusha

Já dotazu vůbec nerozumím, co znamená "scrollování"? Jak se obrázek "zvětšuje"? Nemůžeš udělat živou ukázku?
Louka
Profil
Katusha
vždycky používám background: url('obrazek.jpg') right bottom no-repeat;; a nemám problém...

ukázka by se hodila ;).
Katusha
Profil
Já dotazu vůbec nerozumím, co znamená "scrollování"? Jak se obrázek "zvětšuje"? Nemůžeš udělat živou ukázku?

Promin tim scrollovani jsem myslela zoom u me se zoomuje kdyz drzim ctrl a pohybuju scrollovacim koleckem zvetsuje/zmensuje to text bohuzel i s pozadim a stava se ze pozadi pak utika mimo prostor (jakoby mimo prostor body stranky) mam tam takovou holcinu a kdyz se zoomuje tak mi utika mimo obraz.


odkaz na moje webky:
http://www.hellsing.mysteria.cz/uvodni_stranka.html
Katusha
Profil
Uz asi zacinam chapat tu logiku problemu, nejlepsi bude obrazek presne nekam napozicovat. V pripade ze obrazek je napozicovany napriklad na pravy dolni roh a zacne se zoomovat(zvetsovat) tak se bude obrazek snazit dodrzovat pozici praveho dolniho rohu (mimo jine se bude i zvetsovat) zacne se posouvat pod ostatnich prvku stranky (pod text, menu). Skoda ze to nejde nejak nastavit aby se to pri zoomovani nesnazilo dodrzet pozici pravy dolni roh nove zoomleho okna (misto puvodni pozice).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0