Autor Zpráva
pipatraa
Ahoj, omlouvám se, jsem začátečnice a nemyslím si, že někdy budu profesionál. Potřebuju poradit, proč se mi http://www.napomockockam.cz/pomoc_jinak.php po odrolování změní barva podkladu ze zelené na černou.
Rady o float a clear mi nepomůžou, četla jsem, ale moc nerozumím, jak to udělat na 3 sloupce, potřebovala bych spíše názornou ukázku.
Předem díky.
SwimX
pipatraa:
máš nastaveno:
body { background-color: black; text-align: center;  }

a potom máš všechno pozicované absolutně:
#obsah   { position: absolute;

to znamená, že se to vytrhne z obsahu, vloží se to absolutně na pozici kterou zadáš, což u tebe znamená, že se to neroztahuje s textem.
Zkus kouknout na: Patička vždy dole

Jinak by bylo dobré zrušit pozicování a udělat to přes Float a clear stejně jako to je např tady: Layouty v CSS Knihovně

a ještě pár detailů
<div id="levy">
	<b>O nás</b>
	<p><a href="kdojsme.php">Kdo jsme</a>&nbsp;</p>

todle by šlo zapsat hezčeji, sémantičtěji např takto:
<ul id="levy">
	<li class=nadpis>O nás</li>
	<li><a href="kdojsme.php">Kdo jsme</a></li>

<p><ol>
  <h3><li>Pomoc opuštěným kočkám v útulku či depozitu:</h3>

toto je tak trochu špatně nemůžeš do seznamu <ol> strčit nadpis <h3>. V seznamu smíí být pouze <li> takže by to mělo být <ol> <li> <h3> v tomto pořadí.
Co ale vůbec nesmí být, je seznam uvnitř odstavce <p> prohlížeče si stejně nejprve ukončí odstavec (čímž ti vznikne prázdný) a pak udělají seznam.

technicky vzato to nejsou chyby, stránky fungují tak není co řešit, ale když začínáš, je dobré trochu ty standarty dodržovat. :)
pipatraa
Moc díky za radu i za detaily. Vypadá to dobře, zatím jsem v testovací fázi, hraju si s margin a padding, aby se text a obrázek posunul tam, kam má. Uvidím, až to dám na web.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: