Autor Zpráva
eMko
Profil *
Chci se zeptat, zda je tento wysiwyg dobrá volba, láká mě hlavně pro to že je free a že je lokalizován do češtiny...jsou nějaké lepší wysiwyg editory?
panther
Profil
eMko
jsou nějaké lepší wysiwyg editory?
nevím, jestli lepší co se uživatelské prostředí týče, ale kód leze ze všech skoro stejný.
Bubák
Profil
Jeho vývoj je už pěkně dlouho zastaven.
Můžeš zkusit jeho nástupce, KompoZer. Jsou k němu ke stažení jazykové balíčky, jak čeština, tak i slovenština.

Pak je tu ještě Amaya, ale zkoušel jsem ji jen velmi krátce.
Amaya sice není počeštěna, ale pokud ti nevadí slovenština, můžeš vyzkoušet.

panther
ale kód leze ze všech skoro stejný.
Já bych řekl, že co se kódu týče, rozdíly jsou velké.
panther
Profil
Bubák
Já bych řekl, že co se kódu týče, rozdíly jsou velké.
rozdíly samozřejmě jsou, ale zatím jsem nepotkal takový wysiwyg, ze kterého by vylezl slušný kód. Ale je možné, že jsem nějaký slušný editor přehlédl :-)
blizz_boz
Profil
Bubák
Amaya sice není počeštěna, ale pokud ti nevadí slovenština, můžeš vyzkoušet.

každý css/html kóder alebo programátor by mal mať aspoň základy angličtiny, ak niekto nerozumie tomu že File znamená súbor tak by ani nemal zapínať počítač.
Hitman
Profil
každý css/html kóder alebo programátor by mal mať aspoň základy angličtiny, ak niekto nerozumie tomu že File znamená súbor tak by ani nemal zapínať počítač.

Ak vieš, že to bude používat kodér, nebo programátor?
Bubák
Profil
Ak vieš, že to bude používat kodér, nebo programátor?
Já to sice nevím, ale eMko napsal
láká mě ... ... a že je lokalizován do češtiny

Taky si myslím, že eMko není HTML/CSS kodér, když touží po wysiwyg editoru.
eMko
Profil *
zvládám základy angličtiny, ale s ničím jako wysiwyg editor jsem ještě neměl tu čest tak to chci prozkoumat v češtině, nejsem HTML/CSS kodér, jsem prakticky na začátku všeho, a přímo na stránce jak psát web bylo psáno, že wysiwyg editor je dobrý začátek...
blizz_boz
Profil
Bubák
ja tiež používam Dreamweaver a pritom ovládam aj HTML aj CSS síce skoro celý kód stránky napíšem, ale niektoré časti navrhujem graficky napr, formuláre je to omnoho rýchlejšie...


eMko
tak najlepšia voľba bude začať Dreamweaver-om ak si ho nechceš kupovať tak existuje aj trial verzia, tú môžeš používať na nekomerčné účely...
SilentSight
Profil
NVU ti jako kodér nemohu doporučit, protože to co ten program dělá s kódem je šílenost..
joe
Profil
eMko
wysiwyg editor je dobrý jen pro velmi jednoduché stránky a hlavně pro začátečníky, kteří si také chtějí vytvořit nějaký ten svůj webík v tom dnešním internetovém světě. Sám jsem autorem editoru, který v sobě taky obsahuje wysiwyg editování, bohužel je to už poměrně stará komponenta z Windows, takže o to méně je to v dnešní době použitelné.

Pokud to myslíš s tvorbou webových stránek vážně, pak editor můžeš používat jaký chceš, ale nepoužívat wysiwyg editaci, protože plno editorů napomáhají tvořit kód tím, že vyplníš pár políček a vloží ti vytvořený kód.

Pokud si chceš vytvořit nějaký jednoduchý web a se stránkami se moc patlat nechceš, pak použij třeba NVU.

SilentSight
Pokud jsi skutečný kodér, pak bys neměl doporučovat žádný wysiwyg html editor... a navíc si nemyslím, že zrovna NVU by generoval šílený kód...
blizz_boz
Profil
joe
Pokud jsi skutečný kodér, pak bys neměl doporučovat žádný wysiwyg html editor... a navíc si nemyslím, že zrovna NVU by generoval šílený kód...

<irónia>hej, lebo každý hardcore skutočný kóder píše svoje stránky v Notepade!</irónia>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0