Autor Zpráva
Veron
Profil *
Ahoj, čau, dobrý den.
Rozhodl jsem se že udělám pokus a zkusím si vytvořit něco jako zapisovač nebo vzkazník ale chtěl jsem napřed udělat základ a tak bych se vás rád zeptal... ( asi 3 hodiny hledám tady na foru a na internetu věci o formulářích a jak to odeslat na email či do souboru ale nic jsem na 10 prohlídnutých stránkách tady na foru nenašel ( těch stránek je tam snad 50 a na každý stránce asi 20 okazů na témata ). Mám takovýto script v souboru index.php :

<form action="skript.php" method="post">
<input type="text" name="parametr" value="test">
<input type="submit" value="odeslat">
</form>


A chtěl bych aby to když jej napíšu vypadalo tak že by bylo napsané např. Jméno: tady by napsali jméno a dali by odeslat. No a uložilo by se to v souboru skript.php na pořád ( zapsalo by se to tam do HTML )... Vůbec nevim co mám napsat do skrip.php. V HTML jsem absolutní noob. Doufám že jste to odemne pochopili a ted bych očekával rady popř. doplněné scripty. Děkuji
panther
Profil
Veron
a ted bych očekával rady popř. doplněné scripty.
rady si můžeš dohledat sám, scripty ti tu nikdo psát nebude. O nějaký se pokus, najde se někdo, kdo ti pomůže jej opravit.
Veron
Profil *
Ok.. Tkaže jsem nenašel pochopení.. Odebírám se tedy do věčných lovišt na jiné forum..
Shadowek
Profil
No nemusíš hned odcházet.Vyjímečně jsi chci procvičit trochu php tak ti něco zkusím napsat.Ale až tam bude víc záznamů tak to bude na dlouhé načítání.

formular.php
<form action="skript.php" method="post">
Přezdívka:<input name="autor">
Text:<textarea name="text">
</textarea>
<input type="submit" value="odeslat">
</form>

script.php
<?php
$soubor = fopen(zaznam.php , a);
$obsah = "$_POST['autor'].'<br>'.$_POST['text'].'<hr>'";
fwrite($soubor,$obsah);
fclose ($soubor);
?>

No a ještě by se možná hodilo to includovat do nějakeho jineho souboru takže by jsi mohl vytvořit toto:
poznamky.php
<?php include="zaznam.php" ?>

vlož to do body někde kde budeš mít ten text.

Mužeš si to nějak zkusit upravit přece jenom 4 soubory jsou na 1 scriptík moc :)
Veron
Profil *
Jo.. Paráda Díky.. Trošku jsem to upravil takže to mám:

novinkovac.php

<form action="skript.php" method="post">
Přezdívka:<input name="autor">
Text:<textarea name="text">
</textarea>
<input type="submit" value="odeslat">
</form>

skript.php

<body>
<?php
$soubor = fopen("zaznam.txt" , "a");
$obsah = "<b>".$_POST['autor']."</b><br>".$_POST['text']."<hr>";
fwrite($soubor,$obsah);
fclose ($soubor);
?>
</body>

pak sem vytvořil prázdnej soubor zaznam.txt a nakonec aby se mi to vypsalo jsem tam dal
news.php

<?php
$soubor = fopen("zaznam.txt", "r");
$text = fread($soubor, 4000);
echo($text);
fclose($soubor);
?>

Akorád nevím jak udělat to aby se další záznam zapsal nahoru, ne pod starší záznam ale nad..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0