Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
je lepší dělat "nekomerční" projekty (tedy např. osobní stránky) nebo komerční, kde máte od "podnikatele" zpětnou vazbu tudíž Vám řekně toto se mi líbí, toto vymaž.
grimword
Profil
poslouchat názory podnikatele, neboli člověka nepohybujícímu se v této oblasti, jsou v 99% cestou do pekla
Bubák
Profil
Jak se zdokonalit v psaní kódu ?
To jako, že se podnikatel koukne do kódu a řekne „toto se mi líbí, toto vymaž“?

Mimo téma, jak se zdokonalit v češtině, toto vymaž:
Jak se zdokonalit v psaní kódu ?
panther
Profil
Michal Kolesa
kdokoliv ti může kecat do grafického zpracování, nikoliv do kódu, ve kterém se nikdo nevyzná. Pak je na tobě, aby sis případně obhájil to, co jsi do kódu napsal, proč tohle jde a tamto nejde..
Michal Kolesa
Profil
ještě jste mi neodpověděli jestli se mám učit na komerčních webech nebo nekomerčních
panther
Profil
Michal Kolesa
jestli se mám učit na komerčních webech nebo nekomerčních
záleží, na co si troufáš. Ale myslím si, že je dobře se naučit jinde a weby na zakázku (byť ne za velké peníze) psát, až když jsi máš v oboru jisté znalosti.
Michal Kolesa
Profil
Já jen při webech na zakázku máte "zpětnou vazbu", tudíž větší motivaci se zlepšovat
tiso
Profil
Michal Kolesa: svoje znalosti si predviedol, podľa môjho názoru by si nemal robiť webové stránky vôbec, maximálne tak svoju osobnú, ale určite neponúkať tvorbu webových stránok niekomu ďalšiemu, nie to ešte za peniaze (aj keď také mizerné). Platí totiž jedno pravidlo: Zlá stránka je horšia ako žiadna stránka.

edit: už na teba nebudem reagovať, je to zbytočná strata času...
Michal Kolesa
Profil
Když nic neumím, tak mi poraď jak se mám něco naučit !

A prosím ČESKY ! Z té slovenštiny se to blbě čte !
Taurus
Profil
Projdi si jakpsatweb.cz, tutoriály, hledej, googli, možná interval... Nejdřív samostudium, za dva roky třeba budeš na úrovni, kdy si můžeš říct o peníze. Nebuď tak hrr. A s tou slovenštinou si to, prosím, odpusť.
shaggy
Profil
Michal Kolesa
Keď nič nevieš a ani nevieš, ako sa to máš naučiť, tak sa na to vykašli. S takýmto prístupom sa nikdy nič nenaučíš.

Pre začiatok by si sa mohol naučiť dve veci:
- základy slušného správania. Ani ja od teba nežiadam, aby si písal po slovensky.
- používať hlavu. Je mi jasné, že ty neprichádzaš do styku so slovenčinou tak, ako ja s češtinou, ale keby si začal používať to gulaté čo máš na krku, zistil by si, že tie jazyky sú veľmi podobné.

A dovtedy ti odporúčam:
http://translate.google.com/
ten text preloží na 95%
habendorf
Profil
Jak se zdokonalit v psaní kódu ?

Nejlépe psaním kódu. Opravdu.
ofi
Profil *
pokud člověk chce...
Michal Kolesa
Profil
Tak mi poraďte několik nekomerčních projektů
fuckin
Profil
Prace a zakazky. Nabidni tam kodovani zadarmo a uvidis. Btw prvni si udelej svuj poradny web nebo ho aspon neukazuj! Za poslednich par roku se vetsi hnus nevidel.
Petr ZZZ
Profil
Michal Kolesa
Tak mi poraďte několik nekomerčních projektů

Udělej jeden web o tom, jak, prší-li, sušiti hříbky, a jeden o tom, jak hledati je, sucho-li. A třetí o tom, kterak naživu zůstati, nepoznám-li pravý hřib od falešné mouchomůry.
Michal Kolesa
Profil
Už jsem pro jednoho živnostníka web udělal, líbí se mu, ale nechce mi za něj zaplatit. Tvřdí, že zaplatí, až když mu ho nahraji na server, ale na to nechci přistoupit, protože mi pak nemusí zaplatit.
Petr ZZZ
Profil
Napiš smlouvu o díle a nech si ji podepsat. Nechce-li podepsat (přátelé si přece věří), ať tedy zaplatí, a ty mu to pak hodíš na server (přátelé si přece věří).
Michal Kolesa
Profil
Znám pouze jeho mail a při mailové komunikaci podepsat papír jaksi nejde
Petr ZZZ
Profil
Posli mu smlouvu s tvym podpisem ve dvojim vyhotoveni a jeden exemplar at ti posle podepsany zpet. Papirovou postou. (Omlouvam se za chybejici diakritiku.) (Zeptej se ho mejlem na postovní adresu.)
Michal Kolesa
Profil
Co když nebude chtít utrácet za poštu?
Kolik stojí poštovní známka?
Co když mi nebude poštovní adresu chtít říct (je to osobní údaj)?
Zechy
Profil
Poštovní známka? Zas tak drahá neni, na to našetřim i se sebírám pár korunek na zemi.
Michal Kolesa
Profil
Jde o web v hodnotě 1000 Kč.
Co kyž nebude chtít říct protistrana adresu? To je vážnější problém než 15 korun za známku.
Kdybych nutil klienta do smlouvy tak to dá nějakému svému kamarádovi, který to udělá zadarmo, takže já jsem neměl moc na výběr.

Pro adminy: Přesuňte to prosím do vlákna web, smlouvy, nebo něco podobného
Hitman
Profil
Michal Kolesa
Co když nebude chtít utrácet za poštu?
Kolik stojí poštovní známka?
Co když mi nebude poštovní adresu chtít říct (je to osobní údaj)?


1. 1000 Kč za web dá, ale 6 Kč za známku nikoli?
2. Zeptej se na poště.
3. Tak máš smůlu, musíte to vyřídit jinak, k tomu ho nijak nedonutíš.
panther
Profil
Michal Kolesa
tak to dá nějakému svému kamarádovi, který to udělá zadarmo
kdyby si to chtěl nechat vytvořit zadarmo, kamarádovi by to zadal hned.

takže já jsem neměl moc na výběr.
na výběr jsi měl, záleží na tobě, jak si věci ohlídáš a ošetříš.

Co kyž nebude chtít říct protistrana adresu?
jsou věci, s kterými musíš počítat předem, někdy může být pozdě.


Žádnou konkrétní radu nedostaneš, neznáme klienta, nevíme, jak a na čem jste byli domluveni.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
Je pozoruhodné, jak dokážeš i z těch nejobyčejnějších malicherností vykřesat neřešitelný problém.

Pro adminy: Přesuňte to prosím do vlákna web, smlouvy, nebo něco podobného
Spíš tady opět zamknu.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi
Spíš tady opět zamknu.

Souhlasím a omlouvám se, že jsem vlákno po dvou měsících vyhrabal (letos bylo moc hříbků, asi už z nich blbnu).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZa:
letos bylo moc hříbků, asi už z nich blbnu
Možná to, cos nasbíral, nebyly hříbky :-)
Nadan
Profil
Co když nebude chtít utrácet za poštu?
Kolik stojí poštovní známka?
Co když mi nebude poštovní adresu chtít říct (je to osobní údaj)?


Nic proti, ale co to je za dementní otázky?
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi
Možná to, cos nasbíral, nebyly hříbky :-)

Safra, čím déle nad tím přemýšlím, tím více se mi vnucuje představa, zda to nebylo přece jen něco na způsob Boletus rubens albomaculatus. Myslím ovšem, že ten taxon dosud není popsaný, což mě ještě více znepokojuje...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0