Autor Zpráva
Bartik
Profil *
Ahoj,

mel bych 2 dotazy

- jak prosim zjistim jestli mam verejnou ip adresu?
- kde muzu mit zdarma postu s vlastni domenou (adresou)?

dekuji
Enyeus
Profil
1) Nevím to teď jistě ale myslím, že veřejná IP začíná na trojmístné číslo
2) na google.com, ale doménu si koupit musíš
Bartik
Profil *
Enyeus
1) no me zacina dvoumistnym cislem a presto si myslim ze je verejna.. ale je to jen dohad, potrebuji jistotu..
2) ano domenu koupenou mam, a neco misto google?

diky
Bartik
Profil *
Jeste treba napovi, mam internet od UPC
Radek9
Profil
Bartik:
Mě taky začíná dvoumístným a veřejnou nemám :) Řešení: Stáhni si XAMPP, zapni si PHP a pošli odkaz se svoji IP adresou kamarádaovi. Pokud uvidí XAMPP, máš veřejnou IP.
Enyeus
Profil
Bartik
2) Squirrel nebo jiný webmail třeba na ic.cz
Bubák
Profil
zapni si PHP
Raději Apache, nebo jiný softwareový server.

pošli odkaz se svoji IP adresou kamarádaovi
Stačí ping na IP, ale nevím, nakolik je postup spolehlivý.

Nebo zkusit tento test: http://www.orthodox.cz/verejna-ip-adresa.phtml
Radek9
Profil
Bubák:
Raději Apache, nebo jiný softwareový server.
Jo, to jsem myslel :D jsem to napsal špatně

Stačí ping na IP, ale nevím, nakolik je postup spolehlivý.
Je spolehlivý. Přeci když máš veřejnou IP, tak tvoje stránky na tvém PC každý uvidí :) Jinak ten ping samozřejmě taky...

Nebo zkusit tento test: http://www.orthodox.cz/verejna-ip-adresa.phtml
To je ale pouze na zjištění vnější IP. Nechápu proč tam píší veřejná IP.
P_T_
Profil
To co tady píšete jsou vesměs bludy. Každý kdo je jakkoliv připojený k internetu má "veřejnou" IP adresu. Tato adresa může být libovolná, kromě vyhrazených rozsahů pro LAN. To že máte "veřejnou" IP adresu neznamená, že může být Váš počítač dostupný z internetu ( např. že si na Vás může někdo pingnout ). Pokud chcete, aby Váš počítač byl dostupný z internetu ( např. jako webový server ) musí být správně nastaveno routrování ( NAT, NAPT ).
severus
Profil
možná se pletu, teda nejspíš jo, ale pokud spustíš cmd a jako příkaz napíšeš ipconfig/all, uvidíš dvě ip adresy (adresa IP a výchozí brána). Pokud jsou stejné, IP adresa je veřejná.
kkkk
Profil *
severus
hele mam ip konec mam 1 a vychozi brana ukazuje konec 138 mam verejnou???
severus
Profil
jo tak ti nepovím... ale obrať se na providera, tak ti řekne, jestli máš IP veřejnou, nebo ne. Pokud máš internet od UPC, měla by být veřejná
nightfish
Profil
kkkk
hele mam ip konec mam 1 a vychozi brana ukazuje konec 138 mam verejnou???
moje SPZ končí dvojčíslím 37, je moje auto červené barvy?

obecně máš veřejnou IP adresu pokud není z rozsahů 10.0.0.0 – 10.255.255.255, 172.16.0.0 – 172.31.255.255 a 192.168.0.0 – 192.168.255.255
severus
Profil
Nightfish: Odhaduji, že je modré :-)
HamStet
Profil *
Ještě jste pominuli jeden parametr - od providera má většina účastníků IP adresu veřejnou (pokud si jí nekazí vlastním NATem, což dělají různé malé routery pro domácí sítě), ale dynamickou (tj. není přidělena trvale, ale přidělí ji DHCP server při přihlášení), takže dnes je taková, zítra jiná. Aby byl váš počítač schopen plnit úlohu serveru, musí mít adresu statickou, jinak to nemá smysl. O ní musíte požádat providera a zpravidla je to placená služba.
P_T_
Profil
HamStet
Takhle by to opravdu mělo fungovat, bohužel né vždy to tak je. Např. O2 má u ADSL ( pokud si zákazník doplatí ) "pevnou IP" řešenou přes přiřazování z DHCP ( pokaždé přiřadí stejnou IP ). Tato adresa je stále stejná, ale má parametry dynamické adresy, což způsobuje problémy při provozování vlastního mailserveru. Tyto adresy většinou bývají ( a také jsou ) na BlackListech.
nightfish
Profil
Tato adresa je stále stejná, ale má parametry dynamické adresy, což způsobuje problémy při provozování vlastního mailserveru. Tyto adresy většinou bývají ( a také jsou ) na BlackListech.
jaké parametry dynamické adresy? pokud je veřejná a přiděluje se pořád jednomu PC/routeru, tak zvenku nemáš šanci nic poznat... a co se blacklistování týká - buď se na blacklist dostaneš vlastní vinou (malware, spamování), nebo tě někdo napráší (pravděpodobně kvůli dříve uvedenému), nebo je blacklist natolik inteligentní, že pro jistotu hned zařadí celý blok IP adres (a pak je to chyba spíše blacklistu)
PetrelliP
Profil
Ahoj, mám dotaz pls, co je to ta interní IP adresa? :)... Že já mám na www.mojeip.cz tu první mimo ten rozsah co tu Nightfish psal, ale tu interní mam v něm, tak nevím jestli ji mám nebo ne... Už jsem říkal jednomu odborníkovi, co nám zařizoval internet, ať nám zařídí veřejnou ip, jenže nevím jestli to už udělal nebo ne... Může mi teda prosím někdo říct, co je ta interní IP adresa? :D
Hitman
Profil
PetrelliP:

Ahoj, mám dotaz pls, co je to ta interní IP adresa? :)

Pls nepls, vnitřní adresa je IP počítače v lokální síti.
Amunak
Profil
//Safra, tohle sem poslal omylem :-D
Anonymní
Profil *
ahoj všichni mam dotaz jak a kde zjistim jestli mam veřejnou ip adresu prosim vas poradte my a napiste mi to prosim polopatycky moc bych chtěl vědět kde to najdu ve svem počitači
ra100
Profil *
Mrkni napríklad sem http://whatismyipaddress.com/
To, čo sa ti zobrazí, je tvoja verejná IP....

a mrkni aj nato, čo ti napísal nightfish o rozdieloch vo verejných a privátnych IP....

Samozrejme, ak nemáš statickú IP, ktorú ti može prideliť tvoj provider internetového pripojenia, zvyčajne je to platený servis, bude sa tvoja verejná IP meniť.

Free servis na obdobu statickej IP máš tu -

http://www.no-ip.com/ alebo http://www.dyndns.com/
ak to potrebuješ na konfiguráciu FTP serveru to svojho PC atd...

Obe sú dobré, s malým rozdielom.

no-ip.com - je založená komerčne, takže rozne upozornenia a správy do mailovej schránky sú samozremosťou.
Tiež je nutné dodržiavať dobu, počas ktorej je klient odpojený od no-ip...po prekročení doby, počas ktorej bol klient zabezpečujúci update host-u odpojený, tento servis zanikne. Samozrejme, na možnosť zániku servisu budete včas varovaný pomocou emailu.
Všetko toto može byť otravné, ak ideš vycestovať do oblastí, kde nebudeš mať dosah na internet, alebo napríklad používaš rozne sieťové nadstavenia.

Spoľahlivý klient, bezproblémový chod, no zdá sa, že no-ip je trošku otravné a snaživé v reklame a marketingu.

dyndns.com - dobrý servis, dobré nadstavenia, bezproblémový chod, pomocou forwardu na ich DNS tiež ochrana pred hrozbami z internetu, upozornenia mailom len v pripade zmien alebo uvedenia vyznamnej novinky.
Možnosť kofigurácie dyn-dns.com v niektorých routeroch.
ra100
Profil *
zabudol som ešte, že vlastná doména na dyndns.com je samozrejmosť. )))

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0