Autor Zpráva
Michal Kolesa
Chybami myslím, pravopisné,gramatické a chyby a překlepy.

Na překlepy stačí PSPad, ale jakou máte kontrolu nad gramatickými chybami ? Napsat si to ve Wordu a pak si to zkopírovat do programu, ve kterém píšete web je trochu složitější a číst po sobě každou větu Vás vrací do školních let, když jste psali maturitní písmenou práci.

OT: Bude se při nových maturitách psát taky písemná práce Já už mám škllu za sebou, ale zajímalo by mě to?
Mastodont
Kontrola české gramatiky pro Word je k dispozici.
Dranel
Prostě umím spát a nejsem poleno. Nevím co chceš slyšet. A pokud je to nějakžý důležitý text, tak to po sobě čtu víckrát. A navíc tím, že umím psát všemy deseti bez koukání, můžu zároveň sledovat případné chiby rovnou při psaní na obrazofce :P
panther
Michal Kolesa
Bude se při nových maturitách psát taky písemná práce
hledej a ptej se na jiných fórech, na těch webdesignových.

ale jakou máte kontrolu nad gramatickými chybami ?
ve škole tě učili, jak správně psát (myslím bez chyb - shoda podmětu a přísudku, vyjmenovaná slova..). Je problém si po sobě text jednou přečíst?
ninja
Dranel: ironie?
kajaman
Michal Kolesa nikdy nezklame. Když je mi smutno, kouknu na poslední Michalovo téma :-)
Michal Kolesa
Já jsem myslel, že používáte nějaký speciální soft
Timy
Michal Kolesa
Buď jsme dávali ve škole pozor nebo jsme si koupili Pravidla českého pravopisu.

OT: Bude se při nových maturitách psát taky písemná práce Já už mám škllu za sebou, ale zajímalo by mě to?
Sloh zůstává součástí nové maturity.
grimword
já si po sobě vždy přečtu i stupidní příspěvek na blog nebo i tento text, nevidím důvod, proč to neudělat, když píši text na web
Jimmy Hayek
Michal Kolesa
Pokud vyloženě nespěchám, tak si i příspěvky na diskuzních fórech minimálně jednou po sobě přečtu. Když píši článek na svůj blog, čtu si ho po sobě asi 3x. Žádný speciální software nepoužívám, protože při pročítání upravuji text i po stylistické stránce, což žádný program nedokáže... ;-)

a číst po sobě každou větu Vás vrací do školních let, když jste psali maturitní písmenou práci.
OT: Svoji maturitní písemnou práci jsem si paradoxně nestihl po sobě ani jednou přečíst :-D Naštěstí jsem dostal 2 ;-)
krdy
Profil *
můžu zároveň sledovat případné chiby rovnou při psaní na obrazofce :P

tak v tom případě jsi asi právě nesledoval nebo neumis pravopis:-)
uz dlouho sem neviděl obrazofku a chibu:-)
panther
krdy
tak v tom případě jsi asi právě nesledoval nebo neumis pravopis:-)
asi ti nedošlo že to bylo schválně, co?
aailyyn
Profil *
Michal Kolesa
Co se týče nových maturit, ke stávající slohovce a ústní zkoušce se, pokud vím, přidá didaktický test... Btw ano, domnívám se, že nutnou znalost pravopisu člověku poskytne již základní škola. Kontrola pravopisu ve Wordu není všespásná.
karbon
Profil *
aailyyn
nutnou znalost pravopisu člověku poskytne již základní škola
Osnovy na střední škole vůbec pravopis neobsahují, tam je pouze literatura. A učitelé s tím oprávněně nejsou spokojeni, protože dohánět pravopis měsíc před maturitní slohovkou není úplně super.
Shane
Napsat si to ve Wordu a pak si to zkopírovat do programu ...
Pokud používáš PSPad, tak si stáhni slovník pro kontrolu pravopisu. Nebo Word objeví i jiné chyby?
Timy
karbon
„nutnou znalost pravopisu člověku poskytne již základní škola“
Osnovy na střední škole vůbec pravopis neobsahují, tam je pouze literatura.

Možná proto aailyyn psal o základní škole, ne střední.
Michal Kolesa
Používám PSPad s kontrolou pravopisu
Word nemám
aailyyn
Profil *
Možná proto aailyyn psal o základní škole, ne střední.
Aailyyn je slečna, prosím a domnívám se, že výuka pravopisu na základních školách naprosto stačí, pokud maturant ještě v osmnácti letech nezvládá takovou zákadní věc, jako je právě pravopis, nemá co dohánět, s takovou by tu maturitní slohovku neměl v životě psát.
Aailyyn
Btw možným řešením chyb je korektor nebo alespoň dát vlastní text k přečtení někomu češtinářsky zdatnějšímu.
(Omlouvám se, konečně se mi povedlo si s tímto příspěvkem vzpomenout na heslo a přihlásit se pod svým nickem...)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: