Autor Zpráva
Mitchell
Profil
Udělal jsem si takovou stránečku s předpovědí počasí jako kompilaci dat ze specializovaných webových stránek. Abych dostal vše potřebné na jedno místo, využívám mimo jiné i <iframe>. Přitom jsem se ale zadrhnul na dvou problémech :

1/
V <iframe> „Předpověď počasí pro ČR:“ …zacatek.cz/pocasi…
se nachází vyhledávací políčko, které mi „uvězní“ kursor a při najetí na moji stránku http://www.rcteam.cz/?menu=pocasi (zatím je jen v rozpracovaném stavu) není tato zobrazená „od začátku“, ale právě až od místa vyhledávacího políčka s kursorem.
To je první jev, který se mi zatím nedaří eliminovat.

2/
Pro tentýž <iframe> „Předpověď počasí pro ČR:“ …zacatek.cz/pocasi…
bych potřeboval udělat v rámu nějaké procentulení zmenšení obsahu (scale), aby se mi to pěkně vešlo do mojí stránky. Tedy aby všechny mapy, grafy,… byly v menším měřítku a vešly se tak celou svou šířkou (bez nutnosti rolování lištou doprava) do užšího rámu.
Jak na to ? Například jak obsah rámu zobrazit jen v 80ti procentní velikosti ?

Předem díky za Vaše rady.
.
WertriK
Profil *
add 1,
mozna by to slo eliminovat tim ze by jsi si udelal hidden policko nekde na webu

<input type="hidden" name="hidden">

a jeste pridal do kodu toto :

<body onLoad="document.getElementById('hidden').focus();">
melo by to fungovat

add 2,
nevim jak udelat to zmenseni - asi nijak - ale treba by stacilo nastavit scrolling="no"
nebo me napada "drastictejsi" zpusob a to pres PHP - nacist si tu stranku fopen a pres dalsi funkce upravit html te stranky tak aby ti to vyhovovalo ....
Yuhů
Profil
1) ano, nějaké kouzlo s focus() nebo s blur() by to mohlo spravit.

2) nelze. Existuje sice css styl zoom, ale ten se nedá aplikovat na objekty v jiném okně nebo dokonce v jiné doméně.
habendorf
Profil
Existuje sice css styl zoom, ale ten se nedá aplikovat na objekty v jiném okně nebo dokonce v jiné doméně.

Navíc je to zase nějaká nestandardní MS zhůvěřilost, která je IE only.
Radek Hrabůvka
Profil
Existuje sice css styl zoom, ale ten se nedá aplikovat na objekty v jiném okně nebo dokonce v jiné doméně.

Co dostanu na svoji stránku, na to můžu hodit styl. Nefunguje však iframe h1 {color: red} a další prasárny. Zoom (a microsoftí filtry) můžu aplikovat na iframe.

Příklad je prasárna i z toho důvodu, že se 4x déle načítá 4 násobný objem dat.
habendorf
Profil
Zoom (a microsoftí filtry)

Ještě lépe: microsoftí Zoom a microsoftí filtry
Radek Hrabůvka
Profil
habendorf Microsoftí zoom, filtry a marquee je jedíné, co mě napadá, jak "spáchat násilí" na cizí stránce. Je zvláštní, že vše pochází od jediné firmy a o lecčem to vypovídá.
Mitchell
Profil
WertriK,

nejsem z toho moc chytrý kam do mého kódu oba příkazy vepsat.
Zkoušel jsem to několikrát, ale výsledek je stále stejný, asi dělám nějakou chybu.

Mohl by jsi mi poradit ještě s konkrétním umístěním
<input type="hidden" name="hidden">
<body onLoad="document.getElementById('hidden').focus();">

Díky za pochopení...
.
Leo
Profil
Pokud je to v iframe, tak ten ma svuj vlastni document, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0