Autor Zpráva
Thorai
Profil *
Mám vytvářet na stránkách v PHP náhled pro tisk nebo to mám udělat jenom pomocí stylů?
Yuhů
Profil
jenom pomocí stylů
Meldo
Profil
Na stránkach, kde si nemôžem pozret náhľad pred tlačou nič netlačím. Račej si to skopírujem a vytlačím v Open Office. Nikdy nemôžem vediet, ci sa to nevytlačí tak ako to vidím. A tolko farebného toneru naozaj nemám.
Ja by som dal náhlad. Ale Yuhů je väčší odborník.
pa3k
Profil
Meldo:
o dôvod viac na zmenu prehliadača ;) úkážka pred tlačou a prípadné prispôsobenie veľkosti je štandard v každom lepšom prehliadači. V CSS sa ale dá výstup pre tlač naformátovať tak, aby nerobil problémy so šírkou stránky ani v zastaralom IE6. ;)
Leo
Profil
Ukazku pred tiskem ma jak FF tak treba IE6, co pouzivate za sunku? Leo
Radek Hrabůvka
Profil
Napadl mne další důvod. Tisk stejně bude stylovaný pomocí CSS (doufám), tak proč do toho navíc tahat PHP. PHPéčkové řešení je z dob, kdy prohlížeče neuměly media.
DoubleThink
Profil *
Na stránkach, kde si nemôžem pozret náhľad pred tlačou nič netlačím.

Existuje taková šikovná funkce ve všech současných prohlížečích - Tiskový náhled.
pa3k
Profil
Náhľad pre tisk je IMHO rozumné použiť už len v prípade ak chceš poskytnúť nejaké nastavenia navyše pomocou PHP alebo JS, napr. výber stĺpcov pre tlač, alebo nejaké formátovanie stránky podľa voľby užívateľa, automatické vytlačenie súvisiacich článkov alebo všetkých častí článku, pokiaľ sú rozdelené... inak bohate vystačíš s CSS.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0