Autor Zpráva
Deb
Profil *
Ahoj, mám problémy s XML mám za úkol v externě odděleném DTD použít klíče a reference na ně. Myslel sem, že je to ID a IDREF (myslím že je to idref nechce se mi to zase hledat), ale není... Poraďte prosím nebo dejte nějaký odkaz děkuju :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Deba:
Nevím o tom, že by se v XML DTD užíval k něčemu termín „klíč“. (Myslím si, že jsem jinak dobře obeznámen se všemi pojmy spjatými s XML.)
Deb
Profil *
No já právě o tom taky nevím... Na této stránce http://www.ksi.mff.cuni.cz/~mlynkova/Y36XML/podkladyCV/Y36XML_cviceni_DTD_podpora.pdf a slidu číslo 9 je příklad, ale fakt to nějak nepobírám...nevíš?
Kajman_
Profil *
Myslel sem, že je to ID a IDREF, ale není

A jak jste dospěl k té negaci takového pojetí? Nebo je pro termín "klíč" nutná kombinace s #REQUIRED?

A neexistují konzultace toho předmětu? To by bylo asi jistější postup k pochopení, jak to vyučující myslí.
joe
Profil
Stejným předmětem jsem si prošel na jiné škole. Nevím co nechápeš :)

Myslel sem, že je to ID a IDREF, ale není...
Ale je.

Jednoduše, tak jak je to na tom přednáškovém slajdu, nějakému elementu nastavíš ID a u nějakého jiného zase IDREF (případně IDREFS - tuším a tam budeš moci dát těch identifikátorů více a oddělíš je mezerama)
Deb
Profil *
No dobře, tak sem to pochopil dobře, ale začal sem zmatkovat...tak dík :-D sem to kůň

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0