Autor Zpráva
MiM001
Profil *
Dobrý den, rád bych se zeptal odborníků, jestli je chyba, pokud tvořím weby (plně validní!) s doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN - nebo je z nějakého důvodu (myslím tím SEO, přístupnost webu, atd) nutné již používat XHTML? A další otázka: je chybou kódování jazyka: windows-1250?
Děkuji moc za odpověď!
Chamurappi
Profil
Reaguji na MiMa001:
Když jsi vyplňoval titulek svého dotazu, ukázaly se ti nad ním výsledky vyhledávání:
Psaní v XHTML nebo v HTML
Začátečník: Má cenu se učit XHTML, když přijde HTML 5?
XHTML Strict a <iframe>
Výhody XHTML oproti HTML
xhtml doctype
Problém IE nebo českého validátoru validator.webylon.info
W3C validátor varování
problém s validací (že by špatný doctype?)
… které jsi ignoroval. Proč? Našel bys tam odpovědi.

nebo je z nějakého důvodu (myslím tím SEO, přístupnost webu, atd) nutné již používat XHTML?
Není. Připadají ti HTML stránky špatně nalezitelné, nepřístupné, atd.? Mně ne. Naopak mi připadají skutečné XHTML dokumenty špatně nalezitelné a nepřístupné.

je chybou kódování jazyka: windows-1250?
Není. Na kódování příliš nezáleží.
Trejpa
Profil
MiM001:
XHTML (s MIME type "aplication/xhtml+xml") může být validní, ale jsou prohlížeče a vyhledávače, které takové stránky neakceptují.
XHTML (s MIME type "text/html") nemůže být validní. Prohlížeče to berou jako rozbité HTML, ale chyby umí opravit.
HTML (vždy s MIME type "text/html") může být validní i přístupné.

pokud tvořím weby (plně validní!)
Co si od toho slibuješ? Přístupnost, zobrazení ani vyhledatelnost s validitou nesouvisí.

je chybou kódování jazyka: windows-1250?
Ne, je to standard.

již používat XHTML?
Ne. „Již“ pro XHTML nikdy nenastane.
MiM001
Profil *
Za to že jsem přehlédl ty "nabídky témat" se moc omlouvám! - A za ostatní velice děkuji!
Chamurappi
Profil
Reaguji na MiMa001:
Netřeba se omlouvat, chyba je spíš na naší straně, že to nepraští víc do očí. Přehlédl jsi je, protože jsi měl odrolované okno dolů, nebo sis jen nevšiml, že se někde nahoře nad vyplňovaným textem cosi změnilo?
MiM001
Profil *
..myslím, že to bylo tím "odrolováním", ale taky jsem to možná jen "přehlédl".....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0