Autor Zpráva
HHPZ
Profil
Nazdar!
Pokud vím, tak je tag br podle norem párový, že?
Ono totiž v naší škole se učí, že je nepárový. To jen svědčí o úrovni našeho vašeho jejich ne školství...
T3RMiX
Profil
ještě jsem neviděl <br>test</br> ale nevim
HHPZ
Profil
Mňo, háže mi to nějakej validátor...
HHPZ
Profil
Jako na potvoru vypadl ve škole před asi 5 minutama na vteřinku proud... asi jsem holt neměl kritizovat :-)
AnubiSeth
Profil
<br> není párový ;_) v XHTML se zapisuje <br /> právě proto, že není párový ;)
HHPZ
Profil
Nejsou podle nějaké té normy všechny základní tagy párové?
Píše to Real Validator, když to kontroluje můj super invalidní web (komu se chce psát š entitou...).
A o se týče školy, v jednu to vypadlo na čtvrthodinu zase, dalších deset minut se nedalo dostat na net...:-(
Tomik
Profil
Žádný validátor není bez chyb. Většinou jsou pro autory stránek pouze orientační, je zbytečné udělat stránku - pěknou obsahově, graficky, se stylama, s přehlednym kódem a vymazat ji jen proto, že je invalidní. Když validátor tak doporučuji ten [url=validator.w3c.com]W3C[/url], ale ani ten není bez chyb. Můj nazor na validítory je - nebrat vážně (přesto, ale mám web validní :-).

Píše to Real Validator - ten neznám, ale pokud napíše, že <br> je párový tag, tak o jeho kvalitě pochybuji.
devilkin
Profil
Tak abych to trochu ujasnil. Tag <br> je nepárový u HTML specifikace. Ovšem XHTML nepárové tagy neuznává a tak se všechny nepárové tagy zapisuji s lomitkem na konci např. <br />. Pak záleží na hlavičce dokumentu podle které validator rozhodne, jak má daný dokument posuzovat.

Přiklad :

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN">
<br>

v pořádku

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<br />

v pořádku

pokud by jsi v druhém příkladu zapsal <br>, byla by to podle specifikace XHTML chyba.

Doufám, že jsem ti pomohl. Jinak na webu najdeš na toto téma mnoho informací.

Přiji hodně pěkných a validních webů ;-).
llook
Profil
Nevím, kdo vymyslel označení párové a nepárové tagy. Asi to přišlo z angličtiny.
Bohužel SGML neznám, ale někde jsem četl, že také nerozlišuje párové a nepárové tagy. Pouze má prostě větší možnosti minimalizace. Stejně jako je v XML možné místo <br></br> napsat <br/>, tak bylo v SGML možné neuzavřít element, který je vždy prázdný (uzavření si parser domyslel sám podle DTD).
Ale jak říkám, nevím kde jsem to četl ani co je na tom pravdy. SGML považuji za překonané a učit se ho nebudu.
llook
Profil
Také jsem zažil středoškolskou výuku HTML. Naštěstí to bylo podáváno tak, že tomu nikdo nerozuměl, jinak by asi přibylo dalších pár <table><font> webů.
izsak
Profil
Ja som vysvetloval CSS :-) na výpočkovke a tiež na to čumeli....
mone
Profil *
v xhtml je parovy. mozno psat i jako "<br></br>"
Yuhů
Profil
Odpovídám na původní dotaz: ono na tom české školství zas tak špatně nebude. Všude se vždycky říká, že <br> je tag nepárový.

Validátory ať se třeba postaví na hlavu. Všechno ostatní jsou ve vší úctě pouze akademické bláboly.
thingwath
Profil *
V XML (kterým by XHTML mělo být) je zase blábol nepárový tag. Parser musí vědět, kde tag začíná a končí, což u nepárového moc nehrozí. V HTML by se to samozřejmě mělo psát nepárově (HTML sice neumožňuje takové šílenosti jako SGML, ale i tak by se člověk občas divil co všecko může být validní HTML dokument, nechtěl bych pro to psát parser). Každopádně i v XHTML je pro prázdné tagy výrazně lepší zápis &lt;br/&gt;.
thingwath
Profil *
Hm, to mi nikdo neřek, že mi to překonvertuje ty enitity. Takže <br/>.
HHPZ
Profil
Hmm... tak zase nic, zase jsem to školství moc nepomluvil... :-( Jaká škoda.
Ale dík za odpovědi!
llook
Profil
HTML sice neumožňuje takové šílenosti jako SGML
Podle standardů by mělo, stejně jako XHTML by mělo umožňovat všechny šílenosti jako XML.
thingwath
Profil *
Podle standardů by mělo, stejně jako XHTML by mělo umožňovat všechny šílenosti jako XML.

Tak dobře, najisto to nevím. HTML je aplikací SGML, nicméně AFAIK nedovoluje úplně všechno co dovoluje SGML (třeba některé zkracovací zápisy). Navíc klienti zcela určitě také celé SGML neimplementují.
llook
Profil
Pokud vím, tak klienti vůbec SGML neimplementují (možná Doczilla, nevím). Klienti implementují HTML DOM, což znamená pokusit se za každou cenu z té patlaniny dostat nějakou stromovou strukturu. Je fakt, že je možné, že ve specifikaci jsou další omezení, protože specifikace není pouze DTD.
Specifikaci HTML jsem ani nečetl. Když píšu v HTML, tak píšu úplně stejně jako v XHTML, akorát bez těch lomítek na konci značky a vím určitě, že tím nic nezkazím:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0