Autor Zpráva
Rokka
Profil
Je možné provést validaci celého webu přes validátor najednou? Tak aby vyhodil např. jen ty stránky, které nejsou validní?
Joker
Profil
Máte-li seznam odkazů na stránky, není až takový problém si udělat třeba Javascript, který otevře validaci všech do záložek (listů) v prohlížeči... šel by napsat i skript, který by pro každou stránku načetl výsledek validace, přečetl výsledek (pro oficiální validátor je třeba na začátku značky <title> buď "[valid]" nebo "[invalid]") a zobrazil.
Otázkou jen je, co na takovou automatizovanou validaci budou říkat provozovatelé validátoru.

Nemáte-li seznam odkazů na stránky, tak co je "celý web"?
Plaváček
Profil
Rokka:

Umí to třeba tento validátor http://www.htmlhelp.com/tools/validator/ (stačí zaškrnout volbu Validate entire site)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
šel by napsat i skript, který by pro každou stránku načetl výsledek validace, přečetl výsledek
Validátory mají také API. Oficiální i český podporují parametr output s hodnotami xml či soap12. Oficiální posílá výsledek i v HTTP hlavičkách, český by měl také, ale asi jsem si to někdy rozbil. Český validátor podporuje též výstup ve formátu JSON, včetně JSONP (tj. JSON obalený voláním funkce), takže by šlo využít i JavaScript spouštěný v prohlížeči. Ale JSON jsem si, koukám, také trochu rozbil. Hm. Někdy mě až děsí, jak jsem šikovný.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0