Autor Zpráva
Rokka
Profil
Dokázal by mi někdo prosím vysvětlit jak zvalidovat tuto stránku?

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fcaffegino.eu%2Fcz%2Fkontakty&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0&No200=1&user-agent=W3C_Validator%2F1.654
SwimX
Profil
Rokka:
1. proč to?
2. nerozumíš li anglickým hláškám, použij český validátor
SwimX
Profil
document type does not allow element "input" here; missing one of "p", "h1", "h2", "h3", "h4", "h5", "h6", "div", "pre", "address", "fieldset", "ins", "del" start-tag

máš formulář a v něm input přímo v body, strč ten hidden input až za <table><tr><td>

document type does not allow element "noscript" here

stačí změnit:
<noscript><tr><td>
na
<tr><td><noscript>


následující dva errory zmizí odstraněním tohodle

document type does not allow element "script" here

tentýž problém, prostě nemůže být element v tabulce a přitom nepatřit do žádné řádky a buňky.

Všechny warningy znamenají že máte label for nějaké id, které neexistuje.

Na druhou stranu, má cenu to odstraňovat, když to funguje?
Rokka
Profil
No ja spis nerozumim temhle vecem ani cesky. takze to vyjde nastejno jinak bych to vyresil sam preci a nepsal bych sem :). Díky moc za pomoc.

BTW. chtel bych aby to fungovalo a zaroven to bylo validni :)
Rokka
Profil
Tak dle tvé pomoci spíš errory ještě přibývají.
Bubák
Profil
Rokka:
Tak dle tvé pomoci spíš errory ještě přibývají.
Postupuj dle SwimXyho rad a podle rad validátoru od začátku a průběžně postupuj, hlášek bude ubývat. Pokud se ne něčem zasekneš, tak se ozvi.
Rokka
Profil
Tak jsem se dostal na jednu chybu, ale ve vysledku se mi na webu zobrazuji policka, ktera by tam nemeli byt videt. Zbyla tato chyba, nevíte co s ní?

http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fcaffegino.eu%2Fru%2Fkontakty%2F&type=XHTML+1.0+Strict&charset=utf-8
Chamurappi
Profil
Reaguji na Rokku:
Tak jsem se dostal na jednu chybu
A u ní máš doslova napsáno, čím to je a jak to vyřešit. Umíš číst? Čemu nerozumíš na druhém odstavci v popisu té chyby?
Rokka
Profil
Vy pořád nechápete, že jsem laik a to co tam je napsané tomu prostě nerozumím. Jsou to pro mě zvláštnosti. Proto se ptám, zde a žádám o radu. Mám opravdu problém se v tom orientovat, nevím jestli to lomítko se šipkovou závorkou dát jinam nebo ji tam nechat a přidat něco jiného. Je to Španělská vesnice.
Rokka
Profil
Nejsem líný, já už do toho opravdu koukám asi hodinu a na nic jsem nepřišel. Vyzkoušel jsem různé varianty, ale pořád to nejde.
Rokka
Profil
Nejsem líný, já už do toho opravdu koukám asi hodinu a na nic jsem nepřišel. Vyzkoušel jsem různé varianty, ale pořád to nejde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Rokku:
nevím jestli to lomítko se šipkovou závorkou dát jinam nebo ji tam nechat a přidat něco jiného
Nevšímej si zvýrazněného znaku, umístění chyby je jen orientační. Čti hlášku a popis.
Hláška zní: „element "input" není dovolen na tomto místě“ — to znamená, že element <input> není dovolen tam, kde ho máš. Když si přečteš popis té chyby — „Pokud k chybě dochází uvnitř elementu SCRIPT (← tvůj případ), nejspíš jste zapomněli uzavřít jeho vnitřek do CDATA sekce.“ — najdeš tam odkaz, kde máš přesně česky ukázáno, co máš udělat. I kdybys to tam našel, můžeš si hodit CDATA sekci do vyhledávači a najít si, co to je a jak a proč a kdy se to kam píše.

Je to Španělská vesnice.
Proč se vůbec o validitu snažíš? Pokud těm hláškám ani trochu nerozumíš a řešíš vše metodou pokus–omyl, nemá šaškování u validátoru žádný význam.
Rokka
Profil
Zkusím to projet teda.

O validitu se pokouším, aby byla validní stránka.
panther
Profil
Rokka:
O validitu se pokouším, aby byla validní stránka.
a to ti bude dobré k čemu? Budou ti všichni plácat po ramenou, jak jsi dobrý?

Dám ti tip:
na validitu se vykašli - nic ti nepřinese. Místo toho vynalož svůj čas na to, aby z webu něco zbylo, když se na něj podíváš bez obrázků (přeci jen černý text na tmavě hnědém pozadí není to pravé ořechové).
Rokka
Profil
To Panther - nedělám to kvůli tomu abych si nahonil ego!!! Chtěl jsem si to jenom vyzkoušet, nic si tím nedokazuji nemá to s tím nic společnýho!!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0