Autor Zpráva
wizard
Profil
Pokoušim se vypsat údaje z databáze do xml a nemůžu přijít na způsob jak to udělat.

Mam normální PHP skript, kterej vypisuje elementy a jejich obsah, ale pokud to jenom vypisuje, tak se to nezobrazi v Mozille a pokud tam dam hlavičku header("Content-type: text/xml"); tak už to vypíše jen obsah elementů a ne elementy. Díky...
Martin Kuželka
Profil
A není jedno, že se to divně zobrazí v Mozille? Předpokládám, že xml export neslouží k zobrazování v prohlížeči, ale k něčemu jinému, takže je to jedno, nebo ne?
Leo
Profil
Jedna vec je mit vygenerovany xml dokument, a druha mit k nemu nejakou hlavicku - to druhe zalezi na tom, co s nim chcete delat. Leo
wizard
Profil
reaguji na oba: Vytvoření toho XML dokumentu není problém, jen ho potřebuju mít viditelný i se "syntaxí", řekněme kvůli tomu, aby byly vidět jednotlivé elementy a jejich názvy. Jasně, že návštěvníci s Mozillou si můžou jen zobrazit kód stránky a uvidí to, ale rád bych aby to bylo přístupné hned, nehledě k tomu, že chci aby stránky vypadaly stejně ve všech prohlížečích. Co lidi, kteří to tak mají, myslíte, že všichni automaticky generují rovnou xml dokument nebo používají nějaký redakční systém?
thingwath
Profil
Nepokoušíš se o nějaké XSL či podobné? Mozilla na to může reagovat všelijak.

Mimochodem, ten titulek se k otázce vztahuje jak? :-)
wizard
Profil
reagce na thingwatha: Nepokouším se o žádný styl a název je snad vypovýdající, potřebuju vygenerovat XML "soubor" z databáze pomocí PHP. Výsledkem bude třeba stránka export.php, která se ale bude tvářit jako XML dokument
thingwath
Profil
To PHP tu nemá moc význam. Osobně bych to pojmenoval spíš ,,chybné zobrazení XML v Mozille``, ale to je celkem jedno :-)

Šlo by někde ukázat vzorový XML soubor, jaká je to verze Mozilly?
wizard
Profil
Je to na www.ujep.ic.cz. Na úvodní stránce jsou aktuality, které přidávám skrz přihlašovací formulář, data se uloží o databáze a pak je PHPkem vypisuju. Stejně tak je vypisuju do "XML". Je tam odkaz. V Mozille se Ti odkaz nezobrazi, ale ten XML export má adresu www.ujep.ic.cz/indexxml.php.

Napadá mě ještě řešení: Zapisovat to, ne do databáze, ale do .txt souboru a ten pak PHPkem vypsat, ale obávám se stejného efektu.
thingwath
Profil
http://www.ujep.ic.cz/indexxml.php je teď v text/html, takže se vypisuje takhle. Mozilla se to nakonec pokud si vzpomínám bude vždy pokoušet nějak s tím nesmyslovat. Maximálně zkus nastavit content-type na text/plain.
Fred
Profil
Špatná hlavička
Správně má být
<?php
header("Content-type: text/xml");
?>
Leo
Profil
"Jasně, že návštěvníci s Mozillou si můžou jen zobrazit kód stránky a uvidí to"

Takze chcete aby prohlizec ukazal to, co je normalne videt ve zdrojaku? Leo
Leo
Profil
"Zapisovat to, ne do databáze, ale do .txt souboru a ten pak PHPkem vypsat, ale obávám se stejného efektu."

Na zobrazeni v prohlizeci prece vubec nema vliv kde a jak mate data na serveru ulozena, podstatne je jen to, co mu server posle - http hlavicky a entita (telo odpovedi). Leo
wizard
Profil
Ad Fred: To jsem zkoušel, ale nezobrazovalo se pak vůbec nic

Ad Leo: Přesně tak, chci aby byl vidět "zdroják" toho XML dokumentu
Ad Leo: No myslel jsem, že bych to nechal vypsat nějakou funkcí, která prostě jenom vypisuje a nevšímá si tagů nabo použít HTMLSpecialChars, ale to by pak vapdalo jen jako text a ne jako XML
Leo
Profil
"ale to by pak vapdalo jen jako text a ne jako XML"

No ale to chcete ne? Nebo krome prohlidnuti na obrazovce s tim maji delat jeste neco? Slo by to poslat s content-type: text/plain, ale IE na tyhle veci kasle. Leo
Leo
Profil
Takze pokud poslete hlavicku Content-type: text/plain tak je to ok (Firefox, Opera, IE):

http://www.blue-straggler.com/xml.php

Leo
wizard
Profil
Leo: Jestli to bude fungovat i mě, proč by nemělo?, tak Ti moc díky
Fred
Profil
Ad Fred: To jsem zkoušel, ale nezobrazovalo se pak vůbec nic No to by mě zajímalo co jste zkoušel

h ttp://xy.wz.cz/indexxml.php


to co nevidíte

<?
php header("Content-type: text/xml");
?>
<<? ?>?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?<? ?>>
wizard
Profil
Už sem to vyřešil. V Mozille dám text/plain a v exploreru dám text/xml, a je to přesně podle mejch představ. Šlo i to Leovo řešení, ale to se v Mozille zobrazilo jen jako obyčejný text a ne jako XML. Díky všem
wizard
Profil
Ad Fred: To fakt nechápu, přísaham Bohu, že mi to nefachalo, ale udělam ještě pár experimentů, řešení s text/xml mě napadlo hned na začátku, ale prostě to neběhalo, divný.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0