Autor Zpráva
mollo
Profil *
Čau,
můžete mě prosím říct proč se mě na webu nechce zobrazovat text s diakritikou?
<?xml version="1.0" encoding="windows-1250" standalone="yes"?>
<content Name="PRAVIDLA">
    <item Border="10" Width="650" Height="360" ><![CDATA[<br><font color="#FFFFFF" size="15"><b>Nastavení hry</b></font><br>
- obtížnost: obtížná 
- délka třetiny: 5 min
- pravidla: mezinárodní
- roster: původní
- zaměření střel: manuální 
- naznačování je povoleno 
<br><br><br><font color="#FFFFFF" size="15"><b>Zápis výsledků</b></font><br>- Výsledek zapíše vítěz utkání do diskuzní arény<br><br><br><br><font color="#FFFFFF" size="15"><b>Základní část</b></font><br>- hraje každý s každým dvakrát, doma a venku 
- výhra = 3b. výhra v pp. = 2b. prohra = 0b, prohra v pp. = 1b
- O pořadí v tabulce rozhodují body, v případě rovnosti bodů vzájemné zápasy, celkové skóre, vyšší počet vstřelených branek, los
- Týmy na 1.a 2. místě s každé skupiny postupují do play off<br><br><br><br><font color="#FFFFFF" size="15"><b>Play off</b></font><br>- Hraje se na 2 vítězné utkání 
- O pořadí v play off rozhoduje celková tabulka všech 4 skupin<br><br><br><font color="#FFFFFF" size="15"><b>Aktivita</b></font><br>- Každý by měl odehrát během týdne minimálně pět utkání, kdo nebude aktivní bude varován a posléze i vyloučen z ligy. 
- V případě nějakých problému(škola, práce, rodinné problémy atd.) to hráč oznámí do diskuzní arény a bude mu vystavena omluvenka. Chybějící zapasy pak odehraje v nejbližším termínu.<br><br><br><font color="#FFFFFF" size="15"><b>Fair play</b></font><br>- Hráči se k sobě budou chovat slušně a férově
- Hráči si vypnou všechny zbytečné programy.
- Pokud se hra předem ukončí, dohraje se zbývající čas.<br><br><br><b> Za nedodržení pravidel bude hráč předvolán před disciplinární komisi Erastligy LM, která rozhodne o případném trestu. V disciplinární komisi je admin m1ke a zástupce el-diablo.</b><br><br><br>]]></item>
</content>
Radek9
Profil
mollo:
Nechci teď kecat blbosti, ale myslím, že při jiném kódování než utf-8 se musí nastavit i hlavička:
Tak asi kecám blbost. Nicméně, zkusit to můžete.
<?php
header("Content-Type: application/xml;charset=windows-1250");
?>
mollo
Profil *
Radek9:
nefunguje a s utf-8 to taky nešlo
Radek9
Profil
mollo:
A jedná se opravdu o windows-1250? Popřípadě vyzkoušejte i jiná kódování.
mollo
Profil *
Radek9:
už jsem psal, ýe to nejde ani s utf-8 a teď jsem zkoušel iso-8895-2 a taky to nejede
Radek9
Profil
mollo:
A jaký používáte editor? Můžete tam kdyžtak zkusit nastavit kódování znovu.
mollo
Profil *
Radek9:
používám dreamweaver a ještě doplním, že ta stránka je ve flashi :)
Kajman_
Profil *
Co ukázka jak to nefunguje? Některé aplikace rozebírající xml akceptují pouze výchozí utf-8, nebo si na něj text při parsování vnitřně převedou.
mollo
Profil *
Kajman:
tady to máš a je to s utf-8
__construct
Profil
Ono je pekné, že si sem hodil ten XML kód, ale podstatnejšie je ako sa parsuje .. daj sem tú časť kódu ktorá to XMLko spracuváva ..
mollo
Profil *
loadXML = function (loaded)
{
    if (loaded)
    {
        xmlNode = this.firstChild;
        contentBorder = Number(xmlNode.childNodes[0].attributes.Border);
        contentWidth = Number(xmlNode.childNodes[0].attributes.Width);
        contentHeight = Number(xmlNode.childNodes[0].attributes.Height);
        txt_mc.txt.htmlText = xmlNode.childNodes[0].firstChild.nodeValue;
        headerName.text = xmlNode.attributes.Name;
        setContents();
    }
    else
    {
        trace ("Error loading XML");
    } // end else if
};
xmlData = new XML();
xmlData.ignoreWhite = true;
xmlData.onLoad = loadXML;
xmlData.load(_root.toLoad);
stop ();
__construct
Profil
v Javascripte sa síce moc nevyznám, ale zásadnú chybu tam nevidím .. jediná vec čo ma napadá (už to tu bolo, ale nevidím Tvoju odpoveď) je či máš naozaj oba súbory - XML aj HTML (alebo PHP neviem) uloženú so znakovou sadu Windows-1250 ..
mollo
Profil *
__construct:
zkoušel jsem to si windows-1250 aji a s utf-8 a nešlo to...a s tím windows-1250 mě to napsalo tak jak to má být akorát bez diakritiky, protoze na screenu můžeš vidět jak to vypadá s utf-8 a chýbí tam aji písmena bez diakritiky
mollo
Profil *
__construct:
sorry, tak to na ten text nemělo vliv to utf-8 :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0