Autor Zpráva
ah01
Profil
Náhodou jsem narazil na to, že web webylon.info vrací v odpovědi hlavičku X-Validator:Hakuna Matata. Na kterou zareaguje český validátor zprávou:

Autor stránky oznamuje validátoru v HTTP hlavičce, že počítá s neúspěšným vyhodnocením validity a že ho to vůbec netrápí. Nepovažuje validitu za důležitou.

Je tato hlavička daná nějakou specifikací, nebo je nedokumentované unikum českého validátoru?
Chamurappi
Profil
Reaguji na ah01:
Nedokumentované unikum :-)
Význam slov „Hakuna Matata“ je dobře zdokumentovaný např. ve Lvím královi. Odpovědnou standardizační autoritou jsou tedy cibetka Timon a prase Pumbaa.
Miloš
Profil
Chamurappi:
Než jsi doplnil odkaz, našel jsem na Jou Trubce dané video česky: http://www.youtube.com/watch?v=vgxqUp2GiXI
johnl
Profil
Chamurappi:
Jakým způsobem se dá změnit ta hlavička.? :-D
Joker
Profil
johnl:
Jakým způsobem se dá změnit ta hlavička.? :-D
Nastavit, stejně jako jakákoliv jiná hlavička
ah01
Profil
Chamurappi:
Díky za odpověď, já si to myslel :-)
johnl
Profil
Joker:
A jak se dá změnit jakákoliv hlavička.?
Joker
Profil
johnl:
A jak se dá změnit jakákoliv hlavička.?
Hlavičky se dají nastavovat třeba přes webový server, pro Apache existuje mod_headers, v PHP je na to funkce header(), v ASP.Net asi přes HttpWebRequest.Headers a metodu Add().

edit: jasně, v .Net je to response, ne request. Viz níže
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
našel jsem na Jou Trubce dané video česky
Jenže já věřím jen oficiálnímu anglickému Timonovi a oficiálnímu anglickému Pumbovi. Tvůrce stránek stejně musí umět anglicky, tak proč ho zatěžovat nějakými nepochybně nedokonalými překlady? Navíc sám dabér české napodobeniny Timona nemá validní web a ani nepoužívá Hakuna Matata! :-)


Reaguji na Jokera:
v ASP.Net asi přes HttpWebRequest.Headers a metodu Add()
To budou spíš hlavičky dotazu. Já mám ve zdrojáku global.asax:
Response.AddHeader("X-Validator", "Hakuna Matata");
… kde Response je implicitní ASP.NETí Response (typu HttpResponse).
martindeveloper
Profil
Také přes
HttpContext.Current.Response.AddHeader("X-Validator", "Hakuna Matata");
v ASP.NET (C#).

Sakra Chamurappi byl rychlejší.

btw: jde také použít
HttpContext.Current.Request.Headers.Add("X-Validator", "Hakuna Matata");
, ale jen v případě pokud web zkonvertujete na Web Application a nasadíte do IIS.
ah01
Profil
Když už jsme v těch hlavičkách, tak v případě ASP.net to lze nastavit i přímo na webovém serveru (stejně jako to lze i u Apache, viz Joker) – takto to vypadá na IIS 6 (Win 2003)
Bubák
Profil
Chamurappi:
Jenže já věřím jen oficiálnímu anglickému Timonovi a oficiálnímu anglickému Pumbovi. Tvůrce stránek stejně musí umět anglicky, tak proč ho zatěžovat nějakými nepochybně nedokonalými překlady? Navíc sám dabér české napodobeniny Timona nemá validní web a ani nepoužívá Hakuna Matata!

Jen mě napadlo:
Jenže já věřím jen oficiálnímu anglickému (X)HTML Validátoru. Tvůrce stránek stejně musí umět anglicky, tak proč ho zatěžovat nějakými nepochybně nedokonalými překlady? Navíc sám autor české napodobeniny Validátoru nemá validní web a používá Hakuna Matata!
Konec moc nevyšel.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0