Autor Zpráva
trixo
Profil *
Zdar,
tag DIV bude asi naozaj dôležitý. Ja som s ním ešte nerobil (doteraz som mal všetko v tabuľkách),
tak mi prosím poraďte čo by som mal o ňom vedieť (na čo sa hodí a čo robiť inak).

Napríklad keď bol zrušený tag <font> tak som rozmýšľal ako ho nahradím a na nič som neprišiel. Môžem napríklad formátovať text takto: ???
<div class="text">moj text je <div class="tucny">tucny</div> a <div class="cerveny">cerveny</div></div>

Myslim ci tym privelmi nezatazim prehliadac.
habendorf
Profil
Nezatížíš, ale budeš to mít na třech řádcích.
Charlie
Profil
Na barevné formátování textu používám tag <span>, ten nijak neovlivní layout stránky.

Div používám na rozdělení stránky na sekce (hlavička, menu, obsah, patička).
trixo
Profil *
Ten tag - <span> bude definovaný aj v XHTML 2.0?
hans
Profil *
viděl bych to asi takto, a budeš to mít na jednom řádku

<div class="text">moj text je <strong>tucny </strong>a <span class="cerveny">cerveny</span></div>
halogan
Profil
trixo: Span je uz soucasti HTML i XHTML.

Abych upresnil: span je radkovy (inline) element a div je blokovy element.
centi
Profil
<div> a <span> sú anonymné elementy a teda so sebou nenesú žiadnu dodatočnú informáciu (a bez aplikácie CSS vlastne nijak vizuálne neovplyvnia dokument, samozrejme <div> v blokovom a <span> v riadkovom zmysle). Mali by teda byť použité naozaj len v prípade ak nie je vhodné použiť ostatné dostupné elementy, teda hlavne na vizuálne formátovanie (obrázky na pozadí, rôzne orámovania a pod.).
Určite by sa Div alebo Span nemali používať na zvýraznenie písma tučným písmom (na to existuje značka <strong>) alebo ako náhrada odstavcov (<p>) a podobne.

trixo
Nahradiť <font>? No predpokladám, že <font> používaš na zdôraznenie nejakej časti textu. Na to však môžeš vhodne použiť značky, ktoré sú priamo na to určené, napríklad <strong> alebo <em>, ktorých štandardným výsledkom je tučný resp. šikmý text. Ak ti takéto zvýraznenie nestačí, následne môžeš siahnuť po CSS a naštýlovať ten <strong>.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0