« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Autor Zpráva
vertigo4
Profil
Tin
myslím, že právě to omezování a diktatura může vést k jednotnému zobrazovní ve všech prohlížečech... to bude ale za hodně dlouho
AlešD
Profil
vertigo4

například například obsah tagu napsaného velkými písmeny s jednoslovným atributem neuzavřeným do uvozovek se při text/html zobrazí vždy korektně ve všech mě známých prohlížečích.

V čem je tedy problém?
vertigo4
Profil
AlešD
ano, ale jde o to, že někdo psal velkými písmeny a někdo malými... pak je v tom s prominutím docela bordel...
Miloš
Profil
vertigo4
Jakej nevěstinec? Když vemeš do úvahy no-case-sensitive jazyky, tak si v nich zkrátka každý může psát malá/velká písmena jak se mu zlíbí. Netuším, proč bych měl psát malá/velká proti svému zvyku jen proto, že to nějaký jiný jazyk neumožňuje.
Pominu-li fakt, že třeba v takovém PSPadu udělám ze všech tagů malé nebo velké na jedno kliknutí…
Měsíček
Profil
"ano, ale jde o to, že někdo psal velkými písmeny a někdo malými... pak je v tom s prominutím docela bordel..."

Jen taková perlička .. toto vadí jen nám, kteří očumujem kód, prohlížeči, html parseru a obyčejným lidem je to šumafuk.
Timy
Profil
vertigo4
„ano, ale jde o to, že někdo psal velkými písmeny a někdo malými... pak je v tom s prominutím docela bordel...“
Takže všechny programovací (klidně i jiné) jazyky, které nejsou case-sensitive, jsou bordelářské?
vertigo4
Profil
Miloš
je to věc názoru...

Měsíček
toto vadí jen nám, kteří očumujem kód
jako celá tato diskuse o html/xhtml... pochybuji , že BFU ví vůbec jak vypadají stránky "zevnitř"
vertigo4
Profil
Timy
ano (dle mého názoru, nikomu to nechci vnucovat)
Joker
Profil
AlešD
například obsah tagu napsaného velkými písmeny s jednoslovným atributem neuzavřeným do uvozovek se při text/html zobrazí vždy korektně ve všech mě známých prohlížečích.
No, já nevidím moc přínosu v možnosti vynechat někde uvozovky nebo třeba koncovou značku.
Problém vidím v tom, že spousta nováčků z toho vyvozuje špatné závěry, jako že atributy se prostě píší bez uvozovek, a podobně.
A ono jim to dlouhou dobu funguje, než někde vyrobí chybu, která se pak projeví na úplně jiném místě a i zkušenému kodérovi pak může trvat dost dlouho, než vlastně přijde na to, kde je problém.

Timy
Takže všechny programovací (klidně i jiné) jazyky, které nejsou case-sensitive, jsou bordelářské?
Nevím jestli všechny, ale ukázkový případ je například PHP :-)
Timy
Profil
vertigo4
Joker
A proč? Dám příklad — Céčko je case sensitive. Takže si tam mohu dovolit napsat tohle:

int promenna, Promenna, promeNNa, PrOmEnNa, prOMenNa, promenNa, promennA;
int pRoMeNnA, pROmenna, PROmenna, PROMENNa, PROMEnnA, PrOMENna, PROmEnnA;


… a všechno to jsou různé proměnné, které mohu dále v programu používat. Takhle si teda představujete pořádek, jo?

Ne, je to vždy o programátorovi/kodérovi — buď je prase nebo ne. Použitý jazyk v tom prakticky nehraje roli.
vertigo4
Profil
Timy
a použitý jazyk by měl progamátora/kodéra usměrňovat
Miloš
Profil
Timy
Slušná obfuskace ;-)
Manq
Profil
a použitý jazyk by měl progamátora/kodéra usměrňovat
Ne, programátor/kodér by měl usměrňovat jazyk.
Měsíček
Profil
"Ne, programátor/kodér by měl usměrňovat jazyk."

Dobrá myšlenka.
vertigo4
Profil
Myšlenka dobrá, v praxi však nepoužitelná...
Měsíček
Profil
"Myšlenka dobrá, v praxi však nepoužitelná..."

Vertigo, ale to přeci záleží na jednotlivci.
vertigo4
Profil
Měsíček
No právě a někteří jedinci jsou schopní všeho ;)
Timy
Profil
vertigo4
Právě že je ta myšlenka naprosto správná. Jmenuj mi jazyk, který nejde usměrnit natolik, aby v něm nešel napsat hezký kód. A pak mi jmenuj jazyk, který usměrní programátora natolik, že z něj vždycky vyleze pěkný kód. V každém programovacím jazyku se dá psát prasácky. Fakt v každém. A stejně tak v každém jazyku lze psát hezky. A přitom to naprosto minimálně záleží na jazyku samotném.

Teď tedy nepočítám takové ty experimentální jazyky, které se skládají jen mezer a tabulátorů a podobně :-).

Každopádně už jsme ale mimo téma, takže by to chtělo tuhle debatu zase převést zpátky na HTML a XHTML.
vertigo4
Profil
Timy
mi jmenuj jazyk, který usměrní programátora natolik, že z něj vždycky vyleze pěkný kód
já nic takého netvrdil...

ale moje myšlenka byla asi špatně pochopena, tak se oprvdu vraťme k html, xhtml
Joker
Profil
Timy
jmenuj jazyk, který usměrní programátora natolik, že z něj vždycky vyleze pěkný kód.
Nojo, vlastností vnášejících do jazyka chaos je spousta, teď jde o to, jestli kromě toho chaosu mají i nějaký přínos.
Příkladem může být konstrukce switch-case-break a "propadávání" do následujícího case, když nepoužiju break. Na jedné straně to může vyrobit chaos a spoustu chyb, na straně druhé to naopak může spoustu práce ušetřit a zpřehlednit kód.

No a právě některé vlastnosti v HTML jsou řekl bych spíš na škodu, než k užitku.
Příkladem jsou podle mě třeba volitelné počáteční/koncové značky. Chápu, že ve zvláštních případech, jako třeba titulka Google, těch pár ušetřených bajtů je znát, ale jinak to řekl bych přináší jen chaos.

Mimochodem, příklad validního HTML dokumentu:
<head><title>Titulek</title>
<p>odstavec
<table>
<tr><td>ahoj
</tbody>
</table>
</html>
Měsíček
Profil
"Mimochodem, příklad validního HTML dokumentu: "

Validní bude až tam bude DOCTYP ;)
AlešD
Profil
Minimální varianta validního dokumentu:
<title>Nazdar</title>
<p>Jsem validní v HTML 3.2!
<p>Fakt, že jo!


a prohlížeč to naprosto správně interpretuje takto:
<HTML>
 <HEAD>
  <TITLE>Nazdar</TITLE>
 </HEAD>
 <BODY>
  <P>Jsem validní v HTML 3.2!</P>
  <P>Fakt, že jo!</P>
 </BODY>
</HTML>
Timy
Profil
AlešD
Minimální varianta validního dokumentu:
Minimální je tohle:

<title/a/a


;-)

edit: tak <title> může být ještě prázdný, takže skutečně minimální je <title//a
Měsíček
Profil
"<title/a/a"

Zrovna jsem to tady mezi 20 stránkama hledal :), protože vím, že to tady Chamurappi psal.
Miloš
Profil
Podle oficiálního validátoru je validní i tohle: http://kesolim.sweb.cz/validator_je_prima/
/* já jen pro osvěžení ;-) */
Miloš
Profil
Měsíček
vím, že to tady Chamurappi psal
To byl Timy sám: http://atd.havrlant.net/zkracene-html-zapisy
Měsíček
Profil
"vím, že to tady Chamurappi psal "

To jsem neměl na mysli .. Chamurappi tady psal přímo nejmenší zápis pro HTML .., který obsahoval právě ten NET zápis u tagu <title>
AlešD
Profil
Timy

jasný, já to nemohl najít
Leinad
Profil
Proč nechat spát, když můžu oživovat původní příspěvek? Můj osobní názor:
HTML - menší výsledný soubor. Nenutí udávat co je logicky odvoditelné. Přežije(ignoruje) neznámý tag, takže třeba staré prohlížeče jakš takš přelouskají i novější soubory. Zpětně kompatibilní. Tagy velkými i malými písmeny.
XHTML - Nutí padat parsery kvůli chybě a tím pádem k lepšímu kódu. Dopředně kompatibilní(cože??). Povinné uvádění koncových značek a jiných blbostí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Leinada:
Nevytahuj prosím stará zapadlá vlákna, pokud nemáš na srdci něco opravdu důležitého. Tahle tvá záliba je rušivá.

Říkal jsem si, že na osmnácté stránce by měla být nějaká neotřelá myšlenka a ne slova stokrát omletá na předchozích sedmnácti stranách. Dejme si to jako předsevzetí pro devatenáctou stránku.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0